دوشنبه 5 فروردین 1398

کمیته روستایی ستاد دهه فجر شهرستان بندرانزلی تشکیل شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1394/10/26 17:04 بازدید: 523

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندرانزلی، با فرا رسیدن سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اولین جلسه کمیته روستایی ستاد دهه فجر شهرستان بندرانزلی تشکیل جلسه داد.

منوچهر عاشوری بخشدار مرکزی در این جلسه با یادآوری و از خودگذشتگی مردم ایران در شکست طاغوت و بدست آوردن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در این سرزمین گفت: دهه مبارک فجر یادآور حماسه و رشادتهای مردم و هدایت پیامبر گونه امام راحل است. این ایام بخشی از تاریخ ماست که مایه غرور و افتخار ملی ماست و باید چون قیام کربلا هر زمان با بیان وقایع آن برای آیندگان آنرا زنده نگه داریم.

وی ضمن تشکر از همه اعضای شوراهای اسلامی روستا و دهیاران که در برگزاری مناسبات ملی و مذهبی همت می کنند از اجرای 100 برنامه فرهنگی و افتتاح پروژه های عمرانی در روستاها خبر داد.

در ادامه این نشست حجت الاسلام والمسلمین رمضان مقصودی جانشین کمیته روستایی ستاد دهه فجر استان گیلان به ویژگیهای انقلاب اسلامی اشاره نمود و گفت: یکی از ویژگیهای انقلاب اسلامی مردمی بودن ان است .حضرت امام خمینی(ره) اشتباه انقلابهای گذشته را در این میداند که بر مردم تکیه نکردند به همین جهت خیلی موفق نبودند.

وی افزود: مردم وقتی در امور مشارکت کنند همه سختی ها را بر دوش می گیرند و خیر و برکت را با خود دارند . ایستادگی در مقابل استکبار با همت خود مردم و هدایت امام خمینی (ره) انجام گرفت و استمرار این رهبری از سوی مقام معظم رهبری با همان اصول انجام می گیرد.

مقصودی به اهمیت گرامیداشت دهه فجر اشاره کرد و افزود: حلاوت پیروزی انقلاب اسلامی باید برای همیشه در کام مردم ایران بماند پس باید گرامیداشت این ایام با برنامه ریزی دقیق و مشارکت مردم انجام گیرد.

وی به برگزاری کیفی مراسم ها در بندرانزلی اشاره نمود و گفت: کسب مقام دوم برگزاری آئین های دهه مبارک فجر در جهاد کشاورزی استان توسط شهرستان بندرانزلی در سال گذشته نشان از همت و تعهد شما دارد و مطمئنأ امسال هم این مراسم ها کیفی تر از گذشته برگزار خواهد شد .

مقصودی افزود: شاخص ترین برنامه های کمیته روستایی ستاد دهه مبارک فجر برگزاری یادواره شهدای روستایی انقلاب اسلامی و مسابقات قرآن توسط قاریان روستاهای استان گیلان است که در بندرانزلی برگزار خواهد شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی