سه شنبه 19 آذر 1398
با حضور فرماندار و معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بندرانزلی برگزار شد

جلسه ستاد شهرستان برای مقابله با آنفولانزای پرندگان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/10/16 09:50 بازدید: 532

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندرانزلی؛
فرماندار شهرستان بندرانزلی در ابتدای این جلسه با اشاره به این موضوع که مردم در استان گیلان و شهرستان بندرانزلی با ویروس آنفولانزای پرندگان با توجه به تجربه این معضل در سال 1384 در ابعاد گسترده‌تر آشنایی دارند، آمادگی مردم و مسئولان برای مقابله با این بحران را مثبت ارزیابی نمود.

عبدالصمدصفرنژاد در ادامه ضمن اشاره به تاریخچه آنفولانزای پرندگان و خطرات شیوع این ویروس خاطرنشان کرد که خوشبختانه طبق اعلام رئیس مدیریت بحران کشور تا امروز یک مورد سرایت این ویروس به انسان گزارش نشده است. فرماندار شهرستان بندرانزلی در ادامه افزود: در کشور ما 11 استان و در استان گیلان شهرهای رشت و صومعه‌سرا با این بحران درگیر هستند و در واقع تشکیل این جلسه به منظور جلوگیری از ایجاد این بحران در سطح شهرستان است. وی اقدامات صورت گرفته در بندرانزلی به منظور جلوگیری از شیوع آنفولانزای پرندگان را مناسب دانست اما یادآور شد که باید تا برطرف شدن کامل این بحران آمادگی لازم وجود داشته باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان همچنین در خصوص فروش پرندگان در سطح شهرستان با توجه به اعلام مکرر خطرات ویروس آنفولانزا  ابراز نگرانی کرد و پیگیری و اقدام عاجل دستگاه‌های ذیربط در راستای اجرای مصوبه جلسه قبلی ستاد شهرستان مبنی بر ممنوعیت فروش پرندگان مهاجر و برخورد با متخلفین را خواستار شد. وی همچنین بر ضرورت اطلاع‌رسانی هر چه بیشتر در این خصوص تاکید و خاطرنشان کرد بر مبنای تجارب گذشته استفاده از ظرفیت دهیاران در تحقق این امر بسیار مثمرثمر خواهد بود.

در ادامه این جلسه حسن صفری معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری بندرانزلی ضمن تاکید بر این نکته که اجرای کامل مصوبات جلسه گذشته باعث برطرف شدن نگرانی‌ها خواهد شد اصلی‌ترین معضل پیش رو را زنده فروشی پرندگان در سطح شهرستان خواند. وی همچنین در ادامه به استقبال از مصوبات جلسه قبلی شهرستان در سطح استان اشاره و برضرورت اجرایی شدن این مصوبات توسط ادارات و دستگاه‌ها تاکید نمود و اظهار امیدواری کرد که بحران آنفولانزای حاد پرندگان در همین مرحله پیشگیری به پایان برسد.

در پایان این جلسه روسای ادارات بهداشت، دامپزشکی، محیط‌زیست و جهاد سازندگی گزارشی از اجرای مصوبات جلسه پیشین ستاد و اقدامات صورت گرفته ارائه و به تشریح برنامه‌های در حال اجرا درخصوص پیشگیری از گسترش ویروس آنفولانزای پرندگان پرداختند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی