سه شنبه 29 مرداد 1398

برگزاری کارگاه آموزشی به مناسبت هفته کودک و هفته ملی سلامت بانوان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1394/07/25 13:51 ویرایش : ‎1394/07/25 13:52 بازدید: 491

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندرانزلی، جلسه کارگاه آموزشی با حضور مشاور بانوان فرمانداری و مسئولین شبکه بهداشت و درمان و کلیه اعضاء کمیته بانوان ادارات شهرستان در روز پنج شنبه مورخ: 94/07/23 در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

خانم صاحب کشاف مشاورر امور بانوان فرمانداری ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از مشاوران بانوان ادارات و مدعوین و تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به بیان دو مقوله مهم (هفته سلامت بانوان و هفته جهانی کودک) پرداخت.

مشاور امور بانوان فرمانداری افزود: هفته ملی سلامت بانوان همه ساله در اواخر مهرماه در کشور اعلام می گردد و بسیار دارای اهمیت بوده چرا که سلامت جامعه در گرو سلامت بانوان است و هرقدر در راستای ارتقاء سلامت زنان جامعه تلاش کنیم در راستای سلامت جامعه کوشیده ایم و اگر حمایتهای اجتماعی از بانوان افزایش یابد خود عامل محرکی است در جهت ارتقاء صحت و سلامت بانوان ، شادابی و سلامت زنان باعث شادابی و سلامت خانواده و جامعه می شود .

ایشان در ادامه به هفته جهانی کودک و اهمیت آن اشاره نمود و این ایام را بهانه ای برای ورود به دنیای کودکان و رسیدگی به آنان دانست که برای ورود به آن باید یکسری آگاهیها و آموزشهایی را کسب نمود که بانوان در این زمینه نقش ویژه ای دارند.

سپس کاتوزی مدیر مرکز آموزش بهورزی شبکه بهداشت بندرانزلی و مشاور بانوان شبکه بهداشت به مسائل مهم و تخصصی در زمینه سلامت بانوان و سلامت کودکان به صوت کارگاهی پرداخت .

وی به مسائل مهمی در حیطه سلامت بانوان از قبیل: زنان وسلامت خانواده، پیشگیری از بیماریهای خاص و شایع در زنان، تغذیه صحیح بانوان، حمایت از جامعه بانوان شاغل در ادارات و بسیاری از مسائل دیگر در زمینه سلامت بانوان پرداخت.

ایشان سپس به اهمیت هفته جهانی کودک و مسائل مهم در این زمینه اشاره نمود و بیان کرد: کودکان آسیب پذیرترین گروه جامعه هستند و از هیچ چیز آنان از جمله غذا، پوشاک و نیازهای دیگر شان نباید کاست، عدم توجه به وضعیت کودکان به علت مشکلات اقتصادی و کاستن بودجه هایی که شرایط زندگی و حیات کودکان را خدشه دار می سازد نه توجیه اقتصادی دارد و نه حرکت انسانی محسوب می شود.

سپس به برخی از خطرات و مشکلاتی که کودکان را تهدید می کند بصورت پاورپوینت آموزشی ارائه داده شد.

در پایان جلسه برنامه های مصوب این هفته ارائه گردید و حاضرین در جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات مهم و ارزنده خود در این زمینه پرداختند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی