سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
بخشدار مرکزی بندر انزلی:

با بهره گیری از کشاورزی به شیوه نوین میتوان محصول بهتر و با سود آوری بیشتر تولید کرد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/01/17 09:23 بازدید: 1188

بخشدار مرکزی شهرستان بندر انزلی در بازدید از اجرای لایروبی استخرهای ذخیره آب کشاورزی در روستای سیاه خاله سر گفت: با تلاش و کوشش کشاورزان منطقه ، نود و پنج درصد از زمین های زراعی کشاورزان غرب شهرستان انزلی شخم اول را انجام و بیش از ۳۰ درصد از کشاورزان نیز خزانه گیری برنج را آغاز کردند.

عاشوری با بیان اینکه با توجه به بارش باران، کشاورزان باید از این موقعیت ایجاد شده نهایت استفاده را برده و هرچه زودتر پس از آماده سازی، اقدام به نشاء برنج کنند وی  یادآور شد:این اقدام موجب می شود که زراعت خود را هر چه بهتر و سریع تر برداشت و کشت دوم را که بسیار برای خاک شالیزار مناسب است و منبع درآمد جداگانه ای محسوب میشود را آغاز کنند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه زمین های کشاورزی روستاهای غرب شهرستان بندر انزلی دارای مرغوبیت خوبی بوده و باید از این زمین ها بیشترین بهره برداری را داشت.

بخشدار مرکزی بندر انزلی عنوان کرد: بسیاری از کشاورزان اوقات خود را به راحتی در قهوه خانه های روستایی سپری می کنند ، این در حالی است که زمین های زیادی در روستاها بلا استفاده رها شده است و چنانچه در این زمین ها محصولات کشاورزی کشت شود درآمد خوبی برای روستاییان خواهد داشت . عاشوری با تمجید از کشاورزان روستاهای حومه آبکنار عنوان کرد: کشاورزان این روستا علاوه بر کشت برنج مبادرت به کشت هندوانه می کنند و هرساله از تولید محصول هندوانه درآمد خوبی نیز کسب می کنند و این موضوع هم به نفع تولید کننده است که علاوه بر درآمد از طریق تولید محصول برنج  ، از تولید سایر محصولات درآمد بیشتری کسب نماید و هم به نفع مصرف کننده می باشد که در همان روستا می تواند با قیمت مناسب مواد غذایی مورد نیاز خود را بدست آورد.

گفتنی است که در قسمت غرب شهرستان انزلی حدود ۳۲۲۰ هکتار شالیزار وجود دارد که در صورت مساعد بودن هوا از اول اردیبهشت زیر کشت میرود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی