چهارشنبه 1 اسفند 1397

فرماندار بندر انزلی : تصمیمات شورای اداری باید مسیر توسعه و خدمت رسانی به مردم باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/03/14 17:23 بازدید: 375

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندر انزلی : دکتر میر شمس مومنی زاده فرماندار شهرستان بندر انزلی در دومین جلسه شورای اداری سال جاری ، به اهمیت تحول در همه عرصه های فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی در جهت توسعه و خدمات رسانی به مردم اشاره نمود و گفت : مسئولین باید در اجرای خدمت به مردم با تلاش مضاعف خود در انجام اموری که درایجاد فرصت اشتغال نقش دارد ، بکوشند .

وی ایام سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و روز جهانی قدس را یادآور شد و گفت : در ایام سالگرد ارتحال شخصیتی بزرگوار قرار داریم که استقلال طلبی ، آزادی طلبی و اداره کشور بر مبنای معارف و تعالیم اسلامی را به ما آموخت و روز جهانی قدس هم که الهام بخش بیداری جهانی ، مبارزه با ظلم و مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار و استعمار جهانی و صهیونیسم است ، یادگار آن پیر فرزانه است که با توجه به زیاده خواهی های امروز استکبار جهانی باید با شکوه تر از سال های قبل برگزار شود تا فریاد برائت از استکبار ، باری دیگر در جهان طنین انداز شود .

فرماندار انزلی جلسات شورای اداری را محلی برای رسیدگی به مطالبات مردم دانست و اظهار داشت : جلسات شورای اداری باید راهی به توسعه و خدمت رسانی به مردم باشد . لذا باید از صحبت های یک جانبه پرهیز کرد و فرصت گفت و گوی دوجانبه فراهم شود تا با ارائه گزارش مسئولین ، موانع و چالش ها شناسایی شود و در جهت رفع آن تصمیم گیری کنیم تا این جلسات ، کاربردی شده و ثمره آن به خدمات رسانی به مردم شتاب دهد .

وی با توجه به تعطیلات پیش رو و حضور گردشگران در این شهرستان برای بهره مندی از سواحل و دریا گفت : از همه اعضای ستاد ساماندهی سواحل به خصوص شهرداری و شورای اسلامی شهر تقاضا داریم بطور جدی با تنظیم برنامه ای هماهنگ ، ضمن تامین امنیت شهروندان و مسافران ، به کنترل مسائل فرهنگی ، اجتماعی و ارائه خدمات مناسب به گردشگران هم توجه شود . وی افزود : هرچند با آغاز فصل تابستان کار ساماندهی سواحل بطور رسمی آغاز می شود ، توقع از مدیریت شهری این است که طرحی جامع که بتواند هم امنیت اخلاقی ، اجتماعی جامعه را حفظ نماید و هم خدمات رفاهی را ایجاد کند که هزینه ای سنگین بر عهده شهرستان نگذارد ، ارائه دهد که نتیجه اقدامات منجر به ایجاد تحولی در سواحل انزلی به خصوص در حوزه شهری گردد .

مومنی زاده به کشاورزی که از ارکان اقتصادی استان و شهرستان است اشاره نمود و افزود : جلساتی را سه ماه قبل از آغاز فصل کشاورزی به جهت مدیریت منابع آب کشاورزی برگزار نمودیم و همچنان با حساسیت ، پیگیر این مهم هستیم و اگر ضرورتی باشد از مدیران کل مربوطه در جهت رفع موانع ، کمک خواهیم گرفت زیرا اعتقاد داریم در سال زراعی جاری ، هیچ زمین کشاورزی نباید آسیب ببیند .

فرماندار انزلی با بیان این که در سال جدید همچنان باید در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی بکوشیم و از آن غفلت نکنیم ، تصریح کرد : یکی از مهمترین اولویت های ما اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال برای جوانان است ، بنابراین همه دستگاه ها باید بصورت جدی به دنبال پیگیری طرح های توسعه بوم گردی و تکاپو باشند تا در پایان سال بتوانیم بر اساس اجرا ، چند شغل در شهرستان اجرا کنیم .

وی اعتبارات دولتی را اندک خواند و گفت : امروزه برای پیشرفت و ترقی نیازمند بهره گیری از توان بخش خصوصی هستیم که در اجرای آن ، شهرداری ها مستعدترین نهاد برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است . لذا شهرداری و شورای اسلامی شهر باید فرصت بهبود مبلمان شهری را از این طریق فراهم نمایند .

مومنی زاده به وضعیت میدان اصلی شهر اشاره کرد و گفت : بارها جلساتی در خصوص ساماندهی میدان با مدیر کل میراث فرهنگی داشته ایم تا موانع موجود جهت بازسازی ساختمان های قدیمی در این مکان رفع گردد . زیرا وضعیت فعلی میدان ، زیبنده گردشگر پذیرترین شهرستان استان نیست .

وی به گلایه مردم از ادارات اشاره کرد و گفت : این توصیه را همیشه به تمام مسئولین داریم که تکریم ارباب رجوع در اولویت کار آن ها باشد و حقوق شهروندان باید رعایت شود و با کاهش بروکراسی اداری و پاسخ گویی شفاف ، رضایت عمومی باید جلب شود .

عضو هیات مدیره باشگاه ملوان با اشاره به وضعیت این باشگاه گفت : مردم علاقه زیادی به باشگاه ملوان دارند و سرنوشت آن را با حساسیت بالایی دنبال می کنند . ما نیز اعتقاد داریم همه مردم شهرستان موظف به حمایت و تقویت باشگاه هستند و این که هرکس در هرجایگاهی اعم از حقیقی یا حقوقی بخواهد احساسی و هیجانی صحبت و اظهار نظری در مورد باشگاه ملوان داشته باشد ، کمکی به این باشگاه نخواهد کرد . تنها با اقدامات کارشناسی شده می توان در بهبود وضعیت باشگاه ملوان گام برداشت و بر همه ما واجب است از مسائل حاشیه ای دوری کنیم .

مومنی زاده در خصوص پرونده بدهی به بازیکنان خارجی این تیم گفت : با تدبیر عمومی و همکاری همه مسئولین این مشکل رفع شد و لازم است از تمام افرادی که به باشگاه ملوان کمک کرده اند ، تشکر کنیم . از آقای احمد دنیامالی که در دوسال گذشته زحمات زیادی کشیدند تا آقای حسن خسته بند نماینده مردم شهرستان که به حق تلاش فراوانی برای پیگیری مسائل باشگاه داشته اند .

وی افزود : باشگاه ملوان در چند روز گذشته در آستانه تلاطمی جدی قرار داشت و خطر سقوط به دسته دوم ، این باشگاه را تهدید می کرد . لذا با پیگیری هایی که نماینده مردم انزلی از هشت ماه قبل در دیدار با وزیر ورزش و جوانان برای رسیدگی به وضعیت باشگاه انجام داده بودند ، موفق به جذب مبلغ ده میلیارد ریال برای رفع مشکل باشگاه ملوان شدند که با دستور استاندار به مدیرعامل منطقه آزاد ، این مشکل رفع شد .

فرماندار بازسازی استادیوم انزلی را از دیگر مسائل مهم ورزشی شهرستان عنوان نمود که با پیگیری های نماینده مردم بندر انزلی با اعتبار اولیه حدود دوازده میلیارد تومان تامین شده و در حال انجام است و برای نهایی شدن ، نیاز به اعتباری بالغ بر سی میلیارد تومان دارد که امیدواریم این رقم نیز تامین شود .

وی به سفر یک روزه استاندار به بندر انزلی اشاره کرد و گفت : دکتر سالاری در مدت حضورشان در گیلان ، توجه ویژه ای به بندر انزلی داشته اند و در جریان سفر اخیر نیز مصوباتی همچون تشکیل کمیته گردشگری دریایی و استفاده بیشتر از ظرفیت منطقه آزاد انزلی برای شهرستان داشتند که لازم است دستگاه های مربوطه هرچه سریع تر به دنبال اجرایی شدن این مصوبات باشند تا مردم نیز از اقداماتی که باید انجام شود ، بهره مند گردند .

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی