سه شنبه 31 اردیبهشت 1398

فرماندار بندرانزلی : سواحل انزلی باید به صورت چهارفصل استفاده شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/03/29 21:29 بازدید: 496

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندرانزلی : در آستانه بهره برداری از دریا و ضرورت آماده سازی طرح های سالمسازی در جلسه ستاد ساماندهی سواحل که در فرمانداری این شهرستان برگزار شده بود دکتر میرشمس مومنی زاده فرماندار بندرانزلی به تأمین امنیت اجتماعی و اخلاقی و فراهم سازی خدمات رفاهی برای گردشگران و شهروندان در سواحل تاکید نمود و گفت : باید در سواحل به گونه ای برنامه ریزی شود که مسافران و گردشگران مشکلی نداشته باشند.

وی به عدم پرداخت مطالبات ناجیان غریق در سال گذشته اشاره کرد و گفت : در تعطیلات خرداد ماه ناجیان غریق به جهت عدم دریافت مطالبات خود حاضر به همکاری نبودند که با درخواست بنده و نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی به صورت دوستانه همکاری نمودند که ضرورت دارد تا پیش از شروع فعالیت طرح های سالمسازی دریا بخشی از  مطالبات معوقه ناجیان غریق پرداخت شود .

وی ضرورت افزایش شناگاه ها را یادآور شد و افزود : با توجه به بازدید استاندار گیلان از نوار ساحلی بندرانزلی ایجاد شناگاه جدید در ساحل بشمن را مورد تائید قرار دادند که به زودی در این محل شناگاه جدید فعالیت خود را آغاز خواهد نمود .

فرماندار بندرانزلی ضمن تأکید بر برنامه ریزی از سواحل بصورت چهارفصل افزود :  باید بررسی لازم در خصوص تأمین امنیت و استقرار ناجیان غریق و امدادگران هلال احمر در نقاط خطرآفرین ساحل در جهت کاهش غریق صورت پذیرد .

درادامه این جلسه مونا ابروفراخ سرپرست امور اجتماعی استانداری گیلان بر کاهش آمار غریق که از مهمترین اولویت ستاد ساماندهی سواحل است تأکید نمود و گفت : اولویت ستاد ساماندهی سواحل دریا ارائه خدمات رفاهی به گردشگران و شهروندان و همچنین کاهش غریق در دریا و فراهم سازی رضایت مندی هموطنان است .

حسن خسته بند نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی هم به مطالبات ناجیان غریق از گذشته اشاره نمود و گفت : با توجه به اینکه مشکلات ستاد ساماندهی سواحل و تأمین اعتبارات مالی به صورت مکتوب به وزارت کشور اعلام شده است اما چاره ای جز خود درمانی مشکلات نداریم .

وی همچنین ورود فاضلاب بطور مستقیم به دریا را یکی از معضلات سواحل در شهر بندرانزلی اعلام نمود و افزود : باید با استفاده از خط لوله های انتقال این فاضلاب ها به تصفیه خانه منتقل شود .

نماینده مردم انزلی به گزارش سال های گذشته در خصوص آمار غریق اشاره نمود و گفت : اخبار غریق در سال های گذشته نشان می دهد این افراد از طرح های سالمسازی استفاده نکرده اند و در نقاط خطرآفرین اقدام به شنا نمودند. لذا باید شرایطی مهیا شود تا هم از طریق دریا به خشکی و هم خشکی به دریا ناجیان غریق در این نقاط فعال باشند تا شاهد از دست رفتن جان هموطنان نباشیم.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی