سه شنبه 31 اردیبهشت 1398

جلسه ستاد ساماندهی سواحل شهرستان بندرانزلی برگزار شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/04/20 09:53 ویرایش : ‎1397/04/20 09:55 بازدید: 396

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندرانزلی: دکتر میر شمس مومنی زاده فرماندار این شهرستان در جلسه ستاد ساماندهی سواحل  بررسی نقاط ضعف و کاستی های موجود در نوار ساحلی و طرح های سالمسازی دریا  جهت ایمن سازی این اماکن را از اهداف این جلسات عنوان نمود و افزود: مدیران طرح ها در قبال میهمانانی که وارد طرح ها و یا مجتمع ها می شوند مسئول هستند و حفظ جان مسافرین در محدوده طرح ها و یا استراحتگاه ها ، زمان بندی ندارد و می بایست مدیران طرح ها در طول شبانه روز به مسئولیت خود در قبال حفظ جان مسافران در حوزه خویش عمل نمایند . همچنین رعایت مسائل مرتبط با امنیت جانی و خدمات رسانی به شهروندان ، مسافران و میهمانان در محل طرح ها و نوار ساحلی توسط دستگاه های متولی صورت پذیرد.

وی افزود: با توجه به ابلاغی که به شهرداری داده شده ، ساماندهی حوزه نوار ساحلی شهری به شهرداری واگذار و در جلسات قبل از کمیته های نه گانه خواسته شد که با شهرداری همکاری لازم را داشته باشند ، لذا شهرداری می بایست در طول نوار ساحلی شهری ، نسبت به عقد قرارداد با پیمانکاران جهت استقرار ناجیان غریق ، ساماندهی چهارچرخ ها و پارکینگ ها ، احداث سرویس های بهداشتی ، استقرار سطل های زباله ، خدمات دهی به مسافرین و شهروندان اقدام نماید .

فرماندار انزلی تصریح کرد: شهرداری در اسرع وقت اهتمام لازم را جهت عقد قرارداد با پیمانکاران ناجیان غریق به عمل آورد تا با نظارت همه جانبه از غریق در دریا پیشگیری بعمل آید .

دکتر مومنی زاده یکی از مهمترین مأموریت های فرمانداری در طول تابستان را تحقق اهداف تبیین شده در ستاد سواحل دانسته و ضمن تأکید بر تلاش هدفمند و مستمر اعضای ستاد بدین منظور ، هم پوشانی عملیاتی عوامل انتظامی ، امدادی ، نجات غریق ، دریابانی ، شهرداری و سایر ادارات مرتبط را به خصوص در ایام طوفانی و تعطیلات خواستار شد .

نماینده عالی دولت در شهرستان انجام امورات محوله و تدبیر در پیشبرد اهداف ستاد را مهم دانست وخاطر نشان کرد: حصول نتایج مطلوب مستلزم اهتمام و همکاری جمعی است و با توجه به مشخص بودن مسئولیت ها ، مطمئناً در قبال کم و کیف اقدامات صورت گرفته می بایست پاسخگو باشیم .

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی