چهارشنبه 1 اسفند 1397

فرماندار بندرانزلی : امروز جهان اسلام بیشتر به فرهنگ عاشورا نیازمند است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/05/16 18:42 بازدید: 283

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندرانزلی دکتر میرشمس مومنی زاده فرماندار بندرانزلی در جلسه هماهنگی بمنظور اجرای نمایش عاشورایی " کربلا زیباست "  در بندرانزلی به نکات ارزنده و ماندگار قیام عاشورا اشاره کرد و گفت : امروز جهان اسلام بیشتر از گذشته به فرهنگ عاشورا نیازمند است . زیرا اسلام ناب محمدی (ص) بار دیگر طلوع کرده است و دشمنان هم در صددند تا با تمام توان بار دیگر شعله روشنی بخش اسلام را خاموش کنند .

وی افزود : زمان هر چه می گذرد این قضیه در تاریخ کهنه نمی شود بلکه در طول زمان روز به روز گسترش می یابد و در زمان ما گسترش آن به وضوح مشاهده می شود .

مومنی زاده در ادامه به نمایش عاشورایی " کربلا زیباست "  اشاره کرد و گفت : این کار ، یک کار ارزشمند فرهنگی است و در اجرای آن قطعاً  همه ، هم همکاری خواهند نمود و هم از پیامدهای خوب آن استقبال می کنند و لازمه اجرای یک کار خوب آن است که با کارشناسی و مطالعه انجام شود . 

شایان ذکر است این نمایش بزرگ که توسط 100 هنرمند به اجرا در می آید سال گذشته در پیاده راه رشت اجرا شد ، این نمایش عاشورایی وقایع بعد از واقعه عاشورا را تا زمان ظهور حضرت مهدی (عج) را بیان می کند.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی