سه شنبه 31 اردیبهشت 1398

بزرگداشت روز روستا در بندرانزلی برگزار شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/19 11:39 ویرایش : ‎1397/07/19 12:22 بازدید: 330

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی: همایش روز روستا با هدف تکریم از تلاشگران حوزه روستایی با حضور دکتر میر شمس مونی زاده سرپرست فرمانداری شهرستان بندرانزلی و معاونین وی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه که با حضور کار آفرینان روستایی، اعضای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران برگزار شد دکتر مومنی زاده به نقش محوری روستا تاکید کرد و گفت: روستا پایه و ریشه اصلی زندگی اجتماعی است و شهرها ریشه در روستا های گذشته دارند.

وی تصریح کرد: روستا را همواره با ویژگیهای فرهنگی صداقت، امانت، راستگویی و مهربانی شناخته ایم و می شناسیم وهمچنین روستائیان را به عنوان جامعه تولید گر که بار مسئولیت بزرگ تولید کشاورزی و صنایع دستی را بر دوش خود دارند، لذا بر مسئولین است که با حمایت از آنان و رفع موانع و مشکلات در رشد و توسعه روستاها اقدام کنند تا بار سنگین معضلات شهر نشینی کاهش یابد.

سرپرست فرمانداری بندرانزلی افزود: محیط روستا از لحاظ فرهنگی و ارتباطات اجتماعی به مراتب بهتر از محیط شهر است و شرایط زیست محیطی در روستا مناسب ترین فرصت برای کسب سلامت جسمی و روحی است که باید با برنامه ریزی و ایجاد فرصتهای شغلی و زندگی مهاجرت به این فقاط فراهم گردد.

دکترمومنی زاده به اهمیت کشاورزی درروستاها و مشکلات بوجود آمده در خصوص آبرسانی اشاره کرد و گفت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی و منابع زیر زمینی در کشور نیازمندیم با دقت و استفاده بهینه از موجودی های خود به درستی استفاده کنیم و خوشبختانه با پیگیری های سال گذشته مسئولین ذیربط شهرستان به ویژه نماینده محترم شهرستان بندرانزلی مشکلی در زمینه آبیاری نداشتیم و باید از اکنون برای سال آینده با همین توان پیگیری و برنامه ریزی کنیم تا سال زراعی خوبی را پشت سر بگذاریم.

نماینده عالی دولت در شهرستان به طرح بوم گردی که یکی از راههای اشتغال زایی و توسعه گردشگری در روستا ها است اشاره کرد وافزود: در طرح بوم گردی دولت اعتبارات خوبی را پیش بینی کرد ه است که باید بتوانیم با ارائه طرحهای جذاب و خلاقانه و با پیگیری در اجرایی شدن آن در روستاها اقدام کنیم.

در پایان این مراسم چند تن از روسای شوراها و دهیاران به بیان مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود پرداختند سپس بمنظور تقدیر از زحمات اعضای شورای اسلامی روستاها و دهیاران به جهت توسعه و پیشرفت حوزهای انتخابیه شان و از کار آفرینان موفق حوزه روستایی با اهدای لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی