سه شنبه 25 تیر 1398

مراسم سی و نهمین سالگرد بزرگداشت شهدای وقایع خونین مهر ماه سال 58 بندر انزلی برگزار شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/03 14:00 بازدید: 277

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندر انزلی - به مناسبت بزرگداشت سی و نهمین سالگرد شهادت پنج تن از پاسداران مدافع شهرستان بندر انزلی در مقابل گروهک ها ی ضد انقلاب در وقایع خونین مهر سال 58 مراسم بزرگداشتی با حضور حسن صفری معاون سیاسی،اجتماعی فرمانداری ،امام جمعه و اقشار مختلف مردم و زائرین پیاده اربعین حسینی در مصلی نماز جمعه بندر انزلی برگزار شد.

در این آیین حجت الاسلام و المسلمین میر شمس اکبر حسینی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران فومن با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا گفت : مجلس گرامیداشت شهدا جهت زندگی مارا تعیین می کند زیرا بزرگداشت انسانهایی است که برای اعتلای اسلام عزیز و حفظ ارزشهای الهی جان خود را فدا کرده اند و این گذشت از خود در رسیدن به آرمانهای ارزشمند جهتی است که شهدا به ما در زندگی نشان داده اند. این مسیری است که کاملا روشن است .

وی افزود : در طول تاریخ انسانهای خبیث تلاش زیادی کردند تا اصل و محتوای اسلام را ازبین ببرند ولی حرکت شهید و راه و رسم شهید اجازه این کار را نداده است و وحشت دشمنان از همین راه و سلوک است ، پس تلاش می کنند که تفکر و راه شهید شناخته نشود.

حسینی جایگاه شهید را خیلی با عظمت عنوان کرد و گفت : شهدا در کنار خداوند ارتزاق می کنند پس این ما هستیم که به شهدا نیازمندیم تا راه و مسیر درست را گم نکنیم و دچار روزمره گی دنیا نشویم و در مادیات غرق نگردیم پس با حضور در مجالس شهدا روح تعهد را در خود تقویت میکنیم و فراموش نکنیم که شهادت اساس و مبنای آن ولایت پذیری است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی