سه شنبه 22 آبان 1397
معاون سیاسی ،اجتماعی فرمانداری بندرانزلی

حفاظت از اربعین حسینی (ع) وظیفه همگانی است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/03 19:08 بازدید: 91

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی (ع) جلسه هماهنگی تجمع بزرگ عاشورائیان به ریاست حسن صفری معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بندرانزلی برگزار شد .

صفری به جایگاه اربعین حسینی ( ع) از گذشته تاکنون در تاریخ شیعه اشاره کرد و گفت : اهمیت اربعین به این خاطر است که در این روز ، یاد شهادت امام حسین (ع) زنده شد و پرچم پیام شهدای کربلا در این روز برافراشته گردید .

وی افزود : اگر اربعین نبود بنی امیه موفق می شد ، یاد حسین بن علی (ع) و رشادت های اهل بیت (ع) و یاران باوفایش را از خاطره نسل بشردر آن روز و اعصار بعد محو کند . لذا حفاظت از این رویداد عظیم وظیفه همگانی و حفظ جایگاه آن در مقابله  با انحراف ها و آسیب ها امری اجتناب ناپذیر است .

معاون سیاسی ، اجتماعی فرمانداری به پیاده روی اربعین حسینی (ع) اشاره کرد و گفت : پیاده روی اربعین از نجف تا کربلا در سال های اخیر به فرهنگ جدا نشدنی از سلوک شیعیان و آزادگان جهان تبدیل شده و هر سال سیل جمعیت عاشقان حسینی (ع) از پیر و جوان و زن و مرد به سوی حرم سید و سالار آزادگان جهان رهسپار می شوند و هر سال بر جمعیت مشتاق افزوده می شود .

صفری کینه و عداوت دشمنان را همیشگی عنوان نمود و گفت : دشمن در طول تاریخ برای خنثی سازی این مراسم عظیم برنامه های مختلفی مانند تخریب ، تهدید و تحریف را در دستور کار خود داشته است به خصوص که در سال های اخیر برای رسیدن به اهداف شوم خود به حربه ای خطرناک تر روی آورده و آن ایجاد شبهه  و تردید در اذهان در خصوص اربعین حسینی (ع) است . از این رو وظیفه همه فرهیختگان و اندیشمندان جهان تشیع است که با تمام توان به مقابله علمی با این حربه خطرناک برخیزند و با پاسخ های متقن و محکم راه تردید را در مورد این حماسه بی نظیر سد کنند .

در این جلسه بعد از تبادل نظر حاضرین در اجرای تجمع بزرگ عاشورائیان که چهار سال در اربعین حسینی (ع) و در میدان امام خمینی (ره ) بندرانزلی برگزار می گردد تقسیم کار انجام گرفت .

دولت و ملت همدلی و همزبانی