سه شنبه 29 مرداد 1398
معاون سیاسی ،اجتماعی فرمانداری بندرانزلی

حفاظت از اربعین حسینی (ع) وظیفه همگانی است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/03 19:08 بازدید: 319

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی (ع) جلسه هماهنگی تجمع بزرگ عاشورائیان به ریاست حسن صفری معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بندرانزلی برگزار شد .

صفری به جایگاه اربعین حسینی ( ع) از گذشته تاکنون در تاریخ شیعه اشاره کرد و گفت : اهمیت اربعین به این خاطر است که در این روز ، یاد شهادت امام حسین (ع) زنده شد و پرچم پیام شهدای کربلا در این روز برافراشته گردید .

وی افزود : اگر اربعین نبود بنی امیه موفق می شد ، یاد حسین بن علی (ع) و رشادت های اهل بیت (ع) و یاران باوفایش را از خاطره نسل بشردر آن روز و اعصار بعد محو کند . لذا حفاظت از این رویداد عظیم وظیفه همگانی و حفظ جایگاه آن در مقابله  با انحراف ها و آسیب ها امری اجتناب ناپذیر است .

معاون سیاسی ، اجتماعی فرمانداری به پیاده روی اربعین حسینی (ع) اشاره کرد و گفت : پیاده روی اربعین از نجف تا کربلا در سال های اخیر به فرهنگ جدا نشدنی از سلوک شیعیان و آزادگان جهان تبدیل شده و هر سال سیل جمعیت عاشقان حسینی (ع) از پیر و جوان و زن و مرد به سوی حرم سید و سالار آزادگان جهان رهسپار می شوند و هر سال بر جمعیت مشتاق افزوده می شود .

صفری کینه و عداوت دشمنان را همیشگی عنوان نمود و گفت : دشمن در طول تاریخ برای خنثی سازی این مراسم عظیم برنامه های مختلفی مانند تخریب ، تهدید و تحریف را در دستور کار خود داشته است به خصوص که در سال های اخیر برای رسیدن به اهداف شوم خود به حربه ای خطرناک تر روی آورده و آن ایجاد شبهه  و تردید در اذهان در خصوص اربعین حسینی (ع) است . از این رو وظیفه همه فرهیختگان و اندیشمندان جهان تشیع است که با تمام توان به مقابله علمی با این حربه خطرناک برخیزند و با پاسخ های متقن و محکم راه تردید را در مورد این حماسه بی نظیر سد کنند .

در این جلسه بعد از تبادل نظر حاضرین در اجرای تجمع بزرگ عاشورائیان که چهار سال در اربعین حسینی (ع) و در میدان امام خمینی (ره ) بندرانزلی برگزار می گردد تقسیم کار انجام گرفت .

دولت و ملت همدلی و همزبانی