سه شنبه 29 مرداد 1398

فرماندار بندرانزلی : از همه ظرفیت ها برای توسعه انزلی استفاده می کنم

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/14 17:39 بازدید: 341

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی – در آئین تودیع و معارفه فرماندار شهرستان بندرانزلی که با حضور دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد .

استاندار گیلان بر ضرورت تامین فضای آرام برای کار و برنامه ریزی تاکید نمود وگفت: فرمانداران باید حفظ وفاق ، همدلی و ایجاد همگرایی و یکپارچگی بین مردم و مسئولان را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

وی با تاکید براینکه باید گام های مفیدی برای شهر ساحلی انزلی برداشته شود اظهار کرد: باید بدانیم وقتی هدف گذاری واحد باشد نتیجه کار خروجی خوبی دارد و فرماندار جدید انزلی باید ایجاد و حفظ همگرایی و همراهی و یکپارچگی بین مردم و مسئولان را مهمترین وظیفه خود برای شتاب دادن به مسیر توسعه شهرستان قرار دهد.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به افزایش میزان اشتغال جوانان در شهرستان بندرانزلی تصریح کرد: وجود چند اداره کل و منطقه آزاد انزلی ازجمله ویژگیهای منحصر به فرد این شهر ساحلی است و در انزلی آنقدر ظرفیت وجود دارد که مردم شهرستان های دیگر هم می توانند صاحب شغل شوند.

سالاری با بیان اینکه فرماندار جدید با استفاده از مردم و مسئولان باید علاوه بر شناسایی ظرفیت های شهرستان ، به درستی از آنها استفاده کند گفت: انزلی علاوه بر دارا بودن بزرگترین و قدیمی ترین بندر استان، دارای خصوصیات متمایز و برجسته ای به لحاظ جغرافیایی و گردشگری است که باید از این ظرفیتها به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

استاندار گیلان به وجود مواهب الهی همچون تالاب و دریای خزر در انزلی اشاره کرد و افزود: باید در استفاده از این مواهب و ظرفیت های طبیعی علاوه بر رعایت عدم تعارض با محیط زیست، بهره برداری مناسبی صورت گیرد.

سالاری منطقه آزاد انزلی را یک موقعیت متمایز و قابل توجه برای این شهر ساحلی و استان دانست و تاکید کرد: معتقدم منطقه ازاد انزلی مهمترین ظرفیت برای توسعه شهرستان انزلی است و البته باید منافع آن به شهرستان و استان و در نهایت کشور برسد.

استاندار گیلان مهمترین ماموریت فرماندار جدید را استفاده از ظرفیت منطقه آزاد انزلی برای افزایش اشتغالزایی در شهرستان عنوان و تصریح کرد: این شهرستان به لحاظ ورزشی و همچنین در حوزه هنری ظرفیت بالقوه ای دارد که باید به آن ها نیز توجه ویژه ای شود.

سالاری با اشاره به لزوم اقدام و پیگیری جامع برای استفاده از ظرفیت های شهرستان بندر انزلی تاکیدکرد: باید از ظرفیت خود مردم شهرستان و با استفاده از خرد جمعی برای توسعه همه جانبه این شهر ساحلی استفاده کنیم .

 اسماعیل حیدری آزاد فرماندار جدید شهرستان بندر انزلی هم به استفاده از پتانسیل های موجود اشاره کرد و گفت : فرمانداری را نوکری مردم می دانم و تلاش می کنم به گونه ای عمل شود که در نهایت رضایت مردم را در پی داشته باشد.

وی افزود: انزلی شهری دارای ظرفیت های بالقوه است و برای توسعه همه جانبه این شهر استراتژیک گیلان باید از همه ظرفیت ها استفاده کرد.

حیدری آزاد خاطر نشان کرد: یقینا از همه مردم و مسئولان شهرستان و همچنین رسانه ها انتظار دارم که در این راه یار و یاورمان بوده و همگی برای توسعه شهرستان بندرانزلی گام برداریم.

در ادامه این مراسم میرشمس مومنی زاده فرماندار سابق بندرانزلی با اشاره به اینکه انزلی دومین شهر بزرگ گیلان و دومین شهر پر تراکم استان است اظهار کرد: بندرانزلی علاوه بر گردشگری دارای دو شهرک صنعتی است که فعال سازی واحد های صنعتی راکد و نیمه فعال در شهرک صنعتی حسن رود در سال حمایت از کالای ایرانی از مهمترین کارهای انجام شده در سال جاری بود.

 مومنی زاده با اشاره به فراهم سازی زیر ساختهای لازم برای فعال سازی شهرک صنعتی خمیران افزود: منطقه آزاد انزلی به عنوان ظرفیت ویژه بندرانزلی است که می توان با بهره گیری مناسب از آن ظرفیت های خوبی برای شهرستان ایجاد کرد.

وی به لزوم بهره گیری از ظرفیت چند اداره کل در راستای توسعه شهر انزلی اشاره و تاکید کرد: پروژه کنارگذر انزلی پس از سالها توقف، فعال شده و در صورت بهره برداری کامل از آن می توان شاهد تحول عظیمی در شهر ساحلی انزلی بود.

مومنی زاده با اشاره به ساماندهی بازار ماهی فروشان و پیشرفت خوب ساختمان دانشگاه پیام نور و همچنین درمانگاه تامین اجتماعی افزود: بیمارستان موجود درانزلی در حال توسعه و بازسازی است که انتظار می رود در دهه فجر امسال عملیات آن به پایان رسیده و به بهره برداری برسد .

سپس حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین امام جمعه شهرستان با بیان اینکه مسئولیت ها در دنیا آزمایش الهی است افزود: هر انسانی باید در دریای عمیق دنیا ، خداترسی را کشتی نجات خود قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه خدا ترسی و حفظ تقوای الهی و تمسک جویی به پروردگار راه نجات است افزود: همه مردم علی الخصوص مسئولان به عنوان کارگزاران نظام اسلامی باید این مهم را بیش از آنچه که هست مد نظر قرار دهند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه مسئولیت های اجرایی روزی به پایان می رسد اظهار کرد: این مسئولیت ها تمام شدنی است و چیزی ماندگار است ،که برای مردم و به نفع مردم باشد .

امام جمعه بندرانزلی افزود : امیدواریم فرماندار جدید در رفع خلاهای شهرستان موفق باشند و کاستی ها را با سرعت و قوت جبران کنند، ما در شهرستان پروژه های چند ده ساله داریم که شایسته ی نظام اسلامی نیست ، ما در انزلی با وجود این همه امکانات مشکل اشتغال داریم ، در شهرستان با وجود تمام دلسوزی ها با مشکل تالاب مواجه ایم ، مشکل تیم ملوان هم با وجود اینکه قابل حل است همچنان وجود دارد و نیاز به امکانات و توجه ویژه احساس میشود.

 وی همچنین تاکید کرد: نباید بگذاریم پیشرفت ، ارتقا و رفع مشکلات شهرستان با سیاست زدگی و بعضی از تنگ نظری ها به نقطه یاس مردم تبدیل شود . امیدواریم این تغییرات مایه خیر و برکت برای انزلی باشد و ما معتقدیم که در حق انزلی در سالیان متمادی بی مهری شده است و لذا باید از این فضا خارج شود ، من از آقای استاندار می خواهم از لحاظ نظارت بر فعالیت ها و تخصیص اعتبارها نسبت به انزلی توجه ویژه ای داشته باشند.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از تلاشهای میرشمس مومنی زاده ، اسماعیل حیدری آزاد بعنوان فرماندار بندرانزلی معرفی شد.

 

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی