سه شنبه 31 اردیبهشت 1398

فرماندار بندرانزلی: درحراست از حقوق مردم قاطعانه عمل می کنم

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/09/04 23:51 بازدید: 295

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی _ اسماعیل حیدری آزاد فرماندار بندرانزلی در جلسه شورای اداری با تبریک ایام هفته وحدت و میلاد پیامبر اسلام (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) و همچنین تقارن آن با هفته بسیج اظهار کرد: باید کارها با افزایش تعامل و هم افزایی پیش برود .

وی با تاکید براینکه مسئولیت ها به عنوان امانت بوده و مسئولان باید امانت داران خوبی باشند افزود: در حراست از حقوق مردم انزلی قاطع هستم و معتقدم با وجود کم کاری در برخی از ادارات این شهرستان ، نظام ساختاری باید برای مردم و از آن مردم باشد .زیرا رضایتمندی مردم از عملکرد مسئولان و تکریم ارباب رجوع در جهت ایجاد رضایتمندی حداکثری ، مهمترین وظیفه مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان است .

فرماندار شهرستان بندرانزلی تاکید کرد : اختلافات شخصی و سلیقه ای نباید تاثیری بر تصمیم سازی و تصمیم گیری مدیران بگذارد و باید نمره قبولی عملکردمان را از مردم بگیریم .

حیدری آزاد خاطر نشان کرد : میزان رضایتمندی مردم ملاک ارزیابی عملکرد مسئولان ادارات است . وی با اشاره به وجود مشکلات مختلف در شهرستان انزلی تاکید کرد : برای ارتقای خدمات و توسعه همه جانبه انزلی نیاز مند تعامل و همدلی بین همه مسئولان هستیم و باید از تمامی پتانسیل ها برای توسعه اقتصادی ، عمرانی و گردشگری شهرستان انزلی استفاده کنیم .

فرماندار شهرستان بندر انزلی افزود : وابستگی به هیچ فرد و نهاد و مسئولی نمی تواند مانع اجرای مسئولیت های قانونی در فرمانداری شود و روسای ادارات باید در تمامی موارد با فرماندار هماهنگ باشند .

حیدری آزاد با انتقاد از عدم حضور برخی از روسای ادارات در جلسات تصمیم ساز فرمانداری متذکر شد: رئیس هر اداره باید جوابگوی مسئولیت های تحت اختیار خود باشد و فرستادن معاون و یا نماینده از آن اداره در جلسه ای که تصمیمات مهم گرفته می شود توجیهی ندارد .

وی با انتقاد از عدم سکونت بسیاری از روسای ادارات انزلی در این شهرستان گفت : متاسفانه برخی از روسای ادارت در ساعات غیر اداری از خودروهای اداری با پلاک دولتی استفاده شخصی می کنند که نباید به هیچ عنوان چنین کاری اتفاق بیافتد زیرا علاوه بر خطرات جانی ، تحمیل هزینه های جانبی به بیت المال را در بر دارد .

حیدری آزاد با تاکید بر نقش رسانه در انتشار عملکرد مسئولان به عنوان خدمتگزاران مردم تصریح کرد : متاسفانه برخی از دستگاه های اجرایی شهرستان از رسانه ها دوری می کنند و درصورت بروز انتقاد از سوی رسانه موضع گیری کرده و واکنش نشان می دهند در حالی که لازم است روسای ادارات با دعوت از اصحاب رسانه و خبرنگاران ، عملکرد خود را انتشار داده و با جدی گرفتن انتقادها در صدد رفع مشکلات در چارچوب قانون برآیند .

وی با تاکید بر ضرورت بیش از پیش تکریم ارباب رجوع و استفاده از ادبیات مودبانه و غیرتحکم آمیز و محترمانه در مراجعات مردمی افزود: مسئولان در برابر مردم تکلیف شرعی دارند و در صورتی که حتی کاری هم از دست ما ساخته نباشد می توانیم با روی خوش با مردم برخورد کنیم . همچنین حضور بموقع روسا و کارکنان ادارات در محل خدمت از وظایف اصلی آنان است و یک مدیر و کارمند دولت با پاسخ گویی در کوتاه ترین زمان ممکن بدون حب و بغض و تبعیض با رعایت کرامت انسانی و رفتار محترمانه و رفع سریع و به موقع مشکلات مردم که یک ضرورت است را می بایست سرلوحه همه امور کاری خود قرار دهد و تعلل در این زمینه قابل قبول نخواهد بود .

فرماندار شهرستان بندرانزلی با بیان اینکه در برخورد با ارباب رجوع نباید هیچ گونه تبعیضی وجود داشته باشد تاکید کرد: باید مسئولان آستانه تحمل خود را بالا ببرند و انتقادات را با مستندات در چارچوب قانون مدنظر قرار دهند .

وی با بیان اینکه تخریب از سوی هیچکس پسندیده و پذیرفته نیست گفت : با هرگونه تخریب مخالفم ولی برخی از انتقادات ، سازنده است و  باید نقاط ضعف های کارمان مشخص شود و از تعقیب قضایی یا اعمال پیامد منفی اداری برای مراجعینی که در چارچوب قوانین و مقررات از عملکرد دستگاه اجرایی و یا مسئول مربوطه در سطح رسانه انتقاد کرده اند پرهیز شود . البته انتقاد با تخریب متفاوت بوده و بار حقوقی و کیفری دارد که در این زمینه نیز قبل از طرح موضوع در مرجع قضایی حتما با بنده مشورت گردد .

 حیدری آزاد با تاکید بر لزوم حضور پر رنگ تر مسئولان این شهرستان در نماز سیاسی و عبادی جمعه گفت : حضور مسئولان در نماز جمعه و مناسبت های ملی و مذهبی ، فرصت حضور و رویارویی با مردم و بررسی مشکلات آنان است .

وی با بیان اینکه نباید حتی یک ریال از بودجه شهرستان برگشت داده شود تاکید کرد : مسئولان اجرایی باید با تبادل به موقع موافقت نامه های پروژه های عمرانی در جذب حداکثری تخصیص این پروژه ها با توجه به تخصیص ابلاغی بکوشند تا حتی یک ریال نیز به خزانه باز نگردد .

حیدری آزاد افزود: چالش های مختلفی در شهر وجود دارد که شهرداری و شورای شهر باید حداقل های موجود را برای شهروندان فراهم کنند  . وی همچنین گفت : متاسفانه معابر شهری ، پسماندها و حتی سطل های زباله و همچنین کارخانه کمپوست انزلی وضعیت مطلوبی ندارد .

فرماندار بندرانزلی : رشد و توسعه شهرستان را در گرو همراهی همه صاحب نظران عنوان نمود و گفت : با استفاده از خرد جمعی و توان تمام پتانسیل های شهرستان منجمله نیروی انسانی متخصص ، متعهد ، دلسوز و حتی کسانی که با بنده مخالفند لکن دارای تخصص ، تعهد و دارای ایده اجرایی هستند کار خواهم کرد و تلاش خواهم نمود با ایجاد یک فضای همدلی و هم افزایی مسیر رشد و توسعه بندر پرآوازه انزلی را بیش از گذشته هموار سازم .

در پایان این جلسه نادر خوارزمی بعنوان مسئول بازرسی و نظارت فرمانداری بندرانزلی معرفی شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی