سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
معاون هماهنگی امورعمرانی فرماندار :

اشاعه فرهنگ مقابله با بلایای طبیعی در جامعه ضرورت دارد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/09/08 10:06 ویرایش : ‎1397/09/08 16:26 بازدید: 238

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری بندرانزلی وحید پورحضرت در  بیستمین مانور سراسری زلزله با اشاره به اینکه حوادث طبیعی خبر نمی کند اظهار کرد:در حوادثی از قبیل آتش سوزی و تصادفات و غیره عوامل انسانی دخالت دارد اما زلزله از جمله بلایای طبیعی است که علاوه بر اینکه عامل انسانی در آن دخیل نبوده و خارج از اراده انسان است، هیچ گاه خبر نمی کند.

وی با اشاره به لزوم فراهم سازی بسترهای لازم برای آمادگی در برابر مواجهه با اینگونه حوادث و بحران ها افزود: مدارس به عنوان خانه دوم در جامعه از جمله اماکن حساس و حیاتی کشور است که علاوه بر ضرورت رعایت مقررات ایمنی در ساخت آن، باید به تجهیزات ایمنی نیز مجهز باشند تا در صورت بروز حادثه کمترین خسارت را داشته باشیم .

پورحضرت با اشاره به ضرورت اشاعه فرهنگ مقابله با بحران ها و بلایای طبیعی تصریح کرد: اجرای مانورهای سراسری ایمنی و زلزله از گونه طرح هایی است که علاوه بر افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان در زمان بروز حوادث ، موجبات کاهش خسارت و صدمات جانی را فراهم می آورد.

وی درخاتمه بیان کرد: ارزیابی فنی مدارس سطح شهرستان بندرانزلی توسط دستگاه های متولی ارزیابی فنی ، در جهت بررسی و افزایش استحکامات لازم  در مدارس در دستور کار قرار دارد.

بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس با مشارکت جمعیت هلال احمر، آموزش و پرورش، ادارات آب و برق و گاز ، شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی شهرستان در هنرستان دخترانه شرف برگزار شد.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی