سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
فرمانداربندرانزلی :

رفع دغدغه ها و مطالبات بحق مردم در دستورکار شهرداران باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/09/09 00:30 بازدید: 250

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی - اسماعیل حیدری آزاد فرماندار بندرانزلی در دومین سمینار تخصصی شهرداران گیلان با تبریک روز نیروی دریایی اظهار کرد: این سمینارها زمانی موثر است که تبادل افکار و ایده و تجربه در آن صورت پذیرد تا در هر سمتی با استفاده از هم افزایی بین بخشی نقش تاثیر گذاری را که مردم از ما در خدمات رسانی توقع دارند ایفا کنیم .

 وی با بیان اینکه سمینارها باید به صورت کارگاهی بوده و صحبت کردن به تنهایی دردی را دوا نمی کند افزود: باید این تجربیات منتقل شود تا به یک نگاه مشترک در خدمات رسانی مطلوب تر به شهروندان تبدیل شود.

فرماندار بندرانزلی رفع دغدغه ها و نگرانی های و پاسخ به خواسته ها و مطالبات بحق شهروندان در شهرهای کوچک و بزرگ را از جمله وظایف شهرداران برشمرد و تاکید کرد: رفع مشکلات ترافیکی و حمل و نقل وخدمات رسانی بهتر و مناسب تر توام با سرعت بیشتر،  تعیین تکلیف ساختار شهرداری ها از طریق اعمال اصلاحات و چابک سازی پیکره مدیریت  شهری  نیز از دیگر وظایف شهرداری هاست که باید بیش از پیش در دستور کار باشد.

حیدری آزاد شفاف سازی فرآیند مدیریت شهری ، اصلاح منابع مالی و تلاش در راستای عملیاتی کردن پروژه های عمرانی را از دیگر مطالبات بحق مردم دانست و تصریح کرد: افزایش اتکا به درآمد های پایدار و شتاب در نوسازی بافت های فرسوده با اجرای طرح های باز آفرینی شهری در کنار ساخت نماد های تاثیر گذار و همچنین مدیریت علمی و اقتصادی پسماند ها به عنوان دیگر دغدغه های مردم و شهروندان است .

وی  بهسازی فضای شهری و آمادگی و انسجام سازمانی با بهره گیری از امکانات موجود  را بسیار تاثیرگذار در امر خدمات رسانی به مردم برشمرد و گفت: پشتیبانی در زمان بحران ها و نقش موثرتر شهرداری ها در پدافند غیر عامل و همچنین اقدامات موثر و جلب مشارکت همگانی در مباحث فرهنگی و اجتماعی در کنار استفاده از تمام پتانسیل شهرستان ها اعم از مسولان ارشد و تاثیرگذار شهرستان ها بدون در نظر گرفتن اختلافات دیدگاهی و جناحی و خطی باید در دستور کار شهرداران و مسئولان اجرایی باشد.

 فرماندار بندرانزلی با اشاره به لزوم اجرای برنامه های متنوع و مراسمات ملی و مذهبی اعم از سوگواره ها و جشن ها و اعیاد ملی و مذهبی به عنوان اولویت کاری شهرداران افزود: مردم در خصوص همه این موارد مطالبه گر هستند و کوچکترین خللی  که در عملکرد شورا و شهرداری ها به وجود آید همه را تحت تاثیر قرار می دهد و توجه به آن بسیاری از مشکلات موجود را مرتفع می کند.

حیدری آزاد با تاکید براینکه شهرداران نباید به موارد سیاسی و جناحی ورود کنند متذکر شد: باید از تمام پتانسیل شهرستان ها بدون وارد شدن به بازی های سیاسی و خطی و جناحی برای خدمات رسانی به مردم استفاده شود تا دچار ضعف سیستم نشویم .

وی افزود:اگرچه شوراهای اسلامی نیز در همین راستا گام بر می دارند ولی مردم از شهرداران انتظار دیگری دارند و باید از تمام امکانات در هر زمینه ای برای توسعه همه جانبه شهرها استفاده شود.

فرماندار شهرستان بندر انزلی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت های بالقوه منطقه ازاد انزلی برای کمک به توسعه همه جانبه شهر انزلی تصریح کرد:باید با افزایش تعامل و همراهی و هم افزایی از این ظرفیت مهم در توسعه شهرستان بهره برد و این تعامل و همراهی با مسئولان منطقه آزاد برقرار می کنیم.

حیدری آزاد با بیان اینکه افزایش تعاملات مسئولان شهرانزلی  با منطقه آزاد می تواند در میزان سرمایه گذاری و تسریع در پیشرفت اجرای پروژه های مورد نظر شهری تاثیر بسزایی دارد اظهار امیدواری کرد: با افزایش همکاری و تعامل با مجموعه شهرداری ها، در ارائه خدمات و پاسخ به خواسته ها و نیاز های مردمی گام مهمی برداشته شده و در نهایت شاهد رضایتمندی مردم از عملکرد مسئولان باشیم .

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی