سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
فرماندار بندرانزلی :

کتابخوانی موجب افزایش بینش و آگاهی و کاهش ناهنجاری های اجتماعی است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/09/12 16:32 بازدید: 257

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی اسماعیل حیدری آزاد فرماندار بندرانزلی در دیدار با کتابداران کتابخانه های عمومی این شهرستان به اهمیت مطالعه و کتاب مفید و ضرورت ترویج کتابخوانی در جامعه اشاره نمود و گفت : کتاب ابزاری برای افزایش آگاهی و بینش و دانش انسان است و هر چند کتابخوانی در جامعه گسترش یابد ناهنجاری های اجتماعی کاهش می یابد .

وی موقعیت فرهنگی و اجتماعی بندرانزلی به جهت گردشگرپذیر بودن را ویژه عنوان نمود و اظهار داشت : بندرانزلی یک شهرستان مهاجرپذیر است به همین جهت محل اشتراک فرهنگ ها است و این موجب هم افزایی و تعامل است و می طلبد تا به ترویج کتابخوانی اهمیت ویژه ای داده شود زیرا با افزایش سطح دانش و بینش مردم آرامش اجتماعی را به همراه خواهیم داشت .

حیدری آزاد کتابخانه را محل کسب علم و افزایش اندیشه دانست و تصریح کرد : افرادی که به کتابخانه مراجعه می کنند در پی کسب علم و افزایش اندیشه هستند . لذا باید کتابخانه به گونه ای باشد که مخاطب خود را جذب کند و با غنی بودن از کتب مرجع محلی برای افزایش معلومات زندگی او باشد .

فرماندار بندرانزلی بر اهمیت مطالعه و ترویج کتابخوانی در جامعه زنان تأکید کرد و گفت : پر کردن اوقات فراغت با مطالعه، بهترین فعالیت فرهنگی پرسود است که خوشبختانه در این شهرستان با گزارش های رسیده در جمع بانوان استقبال خوبی دارد و این جای بسی خوشحالی است . زیرا بانوان با مطالعه کتب مفید در خصوص آموزش سبک زندگی و تحکیم بنیان خانواده بهترین نقش آفرینی را می توانند در خانواده داشته باشند و ثمره خوب آن یک جامعه پیشرو و توسعه یافته خواهد بود .

دولت و ملت همدلی و همزبانی