سه شنبه 29 مرداد 1398
فرماندار در جلسه شورای آموزش و پرورش:

آموزش و پرورش نقش ویژه ای در تربیت نسل آینده دارد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/10/12 18:06 ویرایش : ‎1397/10/12 18:07 بازدید: 232

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی اسماعیل حیدری ازاد در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بندرانزلی با اشاره به نقش تاثیر گذار آموزش و پرورش در تربیت نسل آینده اظهار کرد: رشد و توسعه فرهنگ مهمترین مقوله در کشور است که مبنای آن از خانواده به عنوان مهمترین کانون جامعه آغاز و در ادامه به مدرسه به عنوان خانه دوم فرزندان میهن اسلامی ختم می شود.

وی با تاکید بر لزوم حفظ حرمت ها در خانواده ها و همچنین پرورش خلاقیت های فرزندان در خانه و مدرسه افزود:اگر حرمت ها در خانواده ها حفظ نشود دیگر نمی توان انتظاری از فرزندان در جامعه داشت.

رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان بندرانزلی به نوآوری و ارائه برنامه های جدید در جهت رشد و ارتقای سطح علمی و آموزشی دانش آموزان اشاره و تصریح کرد: در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های شورای آموزش و پرورش باید مطالب و مسائل کلان و تاثیرگذار بررسی و پیگیری شود تا جلسه شورا خروجی مطلوبی داشته باشد.

حیدری آزاد بهره گیری از امکانات موجود را یکی از راهکارهای استفاده بهینه درخصوص پشتیبانی از آموزش و پرورش دانست و تاکید کرد: ابتدا باید وضعیت املاک و مستقلات اجاره یا واگذار شده از سوی آموزش و پرورش مشخص شود تا از طریق شورای آموزش و پرورش در خصوص بهره برداری مطلوب از آن ها تصمیم گیری شود.

وی ساماندهی وضعیت سرویس مدارس در سطح شهرستان را از مهمترین امور جاری آموزش و پرورش بندرانزلی عنوان و اظهار کرد: ساماندهی سرویس های مدارس بر اساس اصول ایمنی خودروها، صلاحیت رانندگان باید انجام شود و نحوه تایید صلاحیت رانندگان نیز به شورای آموزش و پرورش گزارش شود تا خدای نکرده شاهد حادثه ای تاسف بار نباشیم.

فرماندار شهرستان بندرانزلی تقویت زیربنای تحصیلی را ضامن موفقیت دانش آموزان در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برشمرد و خاطر نشان کرد: کلاس های کنکور یکی از ابزار های تقویت بار علمی دانش آموزان برای حضور مقتدرانه در کنکور است و باید متولیان برگزاری این کلاس ها در آموزشگاه ها و همچنین شیوه های آموزشی آنان مورد ارزیابی قرارگیرد .

حیدری آزاد تاکید کرد: متاسفانه به جهت برخی منفعت طلبی ها از سوی بعضی افراد، دانش آموزان را به آموزشگاه های خصوصی معرفی می کنند و تاکید می کنم که نظارت بر عملکرد این آموزشگاه ها بیش از پیش ضرورت دارد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی