دوشنبه 3 تیر 1398
معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار انزلی:

حمایت از مشاغل خانگی از برنامه های راهبردی دولت است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/10/18 13:35 بازدید: 234

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی طاهره تونگو معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان بندر انزلی در جلسه اقتصاد مقاومتی با محوریت برگزاری نمایشگاه مشاغل خانگی اظهار کرد: موضوع حمایت از کسب و کار و مشاغل خانگی ، همواره به عنوان یکی از برنامه های راهبردی و مورد حمایت دولت تدبیر وامید است .

وی با بیان اینکه حمایت از کسب و کار و مشاغل خانگی نیازمند همکاری و مشارکت همه دستگاه های اجرایی مرتبط و نظارت مستمر بر آن است افزود: مسئله اقتصاد مقاومتی تدبیری هوشمندانه از سوی مقام معظم رهبری برای مقاوم سازی ، بحران زدایی و ترمیم ساختارهای موجود در اقتصاد است و  به دنبال آن است که با کاهش وابستگی ها و تأکید بر مزیت های تولید داخلی و تلاش برای خودکفایی ، زمینه توسعه و پیشرفت را مهیا سازد.

تونگو با اشاره به ضرورت تقویت خانواده در جامعه به عنوان نخستین و مهم ترین نهاد اجتماعی در تربیت و پرورش منابع انسانی تاکید کرد:  مشاغل خانگی یکی از بسترهای تحقق اقتصاد مقاومتی و به عنوان چتر حمایتی خانواده ها است که با کمترین هزینه بهترین بازخورد را می تواند از خود برجای گذارد.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه های مشاغل خانگی نشان از توانمندی خانواده ها دارد که با ایجاد یک واحد اقتصادی کوچک در آینده ای نزدیک می توانند به کارآفرین تبدیل شده و خود اشتغالزایی نمایند.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار بندرانزلی با بیان اینکه مشاغل خانگی بهتر و بیشتر از دیگر مشاغل آزاد نرخ بیکاری را در شهرها و روستاها کاهش می‌دهد گفت: یکی از الزامات اقتصاد مقاومتی توانمند کردن آحاد مردم است تا زمینه برای حضور مؤثر همه افراد در فعالیت های مولد اقتصاد فراهم شود و مشاغل خانگی از جمله مواردی است که با کمترین هزینه قابل اجرا بوده و خانواده ها می‌توانند با حضور در خانه و جمع خانواده به کسب درآمد بپردازند.

لازم به ذکر است در این جلسه مصوب شد :

1-پیرو درخواست دستگاههای اجرایی تعداد 4 غرفه به متراژ 36 متر به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تعداد 2 غرفه به متراژ 40 متر به اداره شیلات و 8 غرفه به متراژ 72 متر به اداره جهاد کشاورزی و تعداد 3 غرفه به متراژ 60 متر به اداره صنعت و معدن و تجارت جهت به نمایش گذاشتن محصولات مشاغل خانگی شهرستان در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی قرار داده شود.

2-به جهت بازدید از طرح های اشتغال پایدار روستایی در ایام الله دهه فجر ، طرح های اعلامی از سوی دستگاه های اجرایی که با دریافت تسهیلات به رونق رسیده اند مورد بازدید قرار خواهند گرفت.

 

گالری عکس مرتبط تنظیم بازار
دولت و ملت همدلی و همزبانی