یکشنبه 29 اردیبهشت 1398
فرماندار بندرانزلی:

بندرانزلی به عنوان بندر استراتژیک و پشتیبانی در کشور است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/11/16 17:00 بازدید: 217

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی اسماعیل حیدری آزاد  در مراسم رونمایی از سیلوهای 45 هزار تنی در بندرانزلی اظهار کرد: با تکمیل خط ریلی بندرانزلی می تواند به عنوان نقطه اتصال کشورهای حاشیه خزر و جنوب خلیج فارس به اروپا باشد.
وی افزود:ساخت سیلوهای 45 هزار تنی در بندرانزلی با سرمایه گذاری 25 میلیارد تومانی را اقدامی بزرگ و شایسته است.

فرماندار تاکید کرد: احداث این سیلوها و سرمایه گذاری در بندرانزلی و تبدیل انزلی به بندر نوع سوم می تواند در رشد و توسعه اقتصاد شهرستان و استان تاثیر دو چندان داشته باشد.
حیدری ازاد به تغییر واردات از آهن الات و چوب به غلات به دلیل غنی شدن کشور از واردات آهن آلات اشاره و تصریح کرد: احداث این گونه سیلو ها با ظرفیت های بالا از نظر نگهداری و پشتیبانی غلات می تواند در آینده پشتیبان خوبی برای کشور مان باشد.
فرماندار بندرانزلی با اشاره به عزم دولت تدبیر و امید برای سرعت بخشیدن به تکمیل راه آهن قزوین ، رشت، انزلی و آستارا گفت: تکمیل خطوط ارتباطی دریایی و زمینی می تواند بندرانزلی را به بندر لجستیک تبدیل کند .
وی با اشاره به اهمیت مدیریت لجستیک در راستای کسب تولید، توزیع و ارسال مواد و محصول در مکان و به مقدار مناسب یادآور شد: اهمیت مدیریت لجستیک در کشور و زنجیره تامین مواد اولیه و تولید محصول و ارسال آن در جهت تکمیل زنجیره های حمل و نقل زمینی و دریایی و هوایی می تواند برای بندرانزلی مهیا بشود و با توجه به وجود این امکانات در بندرانزلی، این اقدامات بنادر و دریانوردی و سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی بندرانزلی را یک قدم به تبدیل به بندر لجستیک و پشتیبانی کننده اقتصاد کشور نزدیک تر می کند.
فرماندار بندرانزلی با اشاره به لزوم اولویت استفاده و بکارگیری نیروی انسانی بومی در راه اندازی این سیلو ها گفت: متاسفانه بندرانزلی با وجود دارا بودن تراکم جمعیتی بالا ، بیشترین نرخ بیکاری در استان را دارد.

وی خاطر نشان کرد: انتظار می رود پس از انجام هرگونه سرمایه گذاری ، اولویت اشتغالزایی و بکار گیری افراد ، نیروی انسانی بومی باشد .
امروز با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی سیلوی 45 هزار تنی در بندرانزلی رونمایی شد و قرار است تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

سیلوهای کشتیرانی دریای خزر که امروز در انزلی رونمایی شد، 80 شغل مستقم و 350 شغل غیرمستقیم ایجاد کرده است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی