دوشنبه 25 شهریور 1398

پیام فرماندار بندرانزلی به مناسبت فرارسیدن 12 فروردین

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/01/12 09:04 بازدید: 190

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی اسماعیل حیدری آزاد در پیامی فرارسیدن 12 فروردین روز جمهوری اسلامی را تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دوازدهمین روز از بهار هر سال یادآور اعلام نتایج حماسه پرشکوه رفراندوم ملت بزرگ ایران در تاسیس نظام حکومتی با عنوان " جمهوری اسلامی "است به گونه ای که معمار کبیر انقلاب اسلامی این روز را به عنوان یکی از بزرگترین اعیاد ملی دانسته اند و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز پاسخ آری به جمهوری اسلامی را در 12 فروردین سال 1358، حرکتی بر پایه تفکر و شریعت اسلامی می دانند.

نهالی که در آن روز ایرانیان از هر قوم و نژاد و جنسیت و دین و مذهب در این سرزمین کاشتند، اکنون چنان تنومند و بارور شده که در برابر تندبادهای روزگار به خوبی قامت افراشته و به مدد دو بال جمهوریت و اسلامیت، همانند همای سعادت، بهروزی آحاد ملت و تحقق شعارها و آرمان های انقلاب را هدف راستین خود نهاده  به گونه ای که این نظام مقدس از ابتدای تاسیس ، وابستگی به هیچ یک از ابرقدرت ها نداشته و نخواهد داشت.
تدبیر و دوراندیشی حضرت امام خمینی(ره) و حمایت بیش از 98 درصدی ملت غیرتمند ایران اسلامی از نظام مقدس جمهوری اسلامی، پایه گذار حکومتی شد که با اتکاء به آرای مردم و زمینه سازی برای حضور و چرخش نخبگان در هر انتخابات و تداوم اصلاح  امور می تواند چالش های پیش رو را برطرف ساخته و سطح کارآمدی و مشروعیت نظام را هر روز بیشتر از پیش جلوه گر سازد.
امروز در چهلمین سال پاسخ آری ملت ایران به جمهوری اسلامی ،  بیش از هر زمان دیگری برای اجماع نظر نخبگان، اندیشمندان، دولتمردان، متصدیان ارکان مختلف حاکمیت و آحاد ملت بزرگ ایران در راه غلبه بر موانع توسعه ای کشور و سرافرازی بیش از پیش نظام جمهوری اسلامی، به رأی و نظر مردم نیاز داریم.

برگزاری انتخابات مکرر در چهار دهه گذشته کوششی در امتداد همین مسیر بوده است و نظام جمهوری اسلامی زین پس نیز با اتکاء به همین ظرفیت و دیگر اصول مترقی قانون اساسی به عنوان میثاق ملی ملت ایران ، برای دستیابی به ایرانی آباد، آزاد و سربلند گام بر می دارد.
دولت تدبیر و امید نیز به ضرورت حضور، مشارکت و اظهار نظر آزادانه و قانونمند اقشار مختلف مردم در اداره تمام شئون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی  همچون گذشته اعتقاد راسخ دارد و ضمن پذیرش انتقادهای سازنده و شنیدن  اعتراضات مردمی، در بسترسازی برای تسهیل این فرایند و پاسخگویی به مطالبات آنان سعی وافر داشته و دارد.
اینجانب با تبریک فرارسیدن سالروز این رویداد تاریخی و فرخنده به یکایک زنان و مردان ایران اسلامی، خصوصا مردم نجیب، شریف و غیرتمند شهرستان بندرانزلی از همگان می خواهم با حفظ وحدت و همدلی و همگرایی و همفکری تمام ارکان درون نظام به هم افزایی برای دستیابی کامل به اهداف از پیش تعیین شده  دست یافته و با مشارکت فعالانه مردم در همه عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و برقراری و استمرار گفت و گوهای فراگیر در سطوح مختلف، افق روشن تری، فراروی نسل کنونی و نسل های آینده برای رسیدن به ایرانی آباد، آزاد و سربلند قرار گیرد.

اسماعیل حیدری آزاد

فرماندار شهرستان بندرانزلی

دولت و ملت همدلی و همزبانی