سه شنبه 25 تیر 1398

حضور فرماندار شهرستان انزلی در سومین سالگرد شهادت نخستین شهید مدافع حرم انزلی

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/02/18 00:46 ویرایش : ‎1398/02/18 00:52 بازدید: 106

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی اسماعیل حیدری آزاد در مراسم سومین سالگرد شهادت شهید جواد دوربین نخستین شهید مدافع حرم بندرانزلی حضور ریافت.
فرماندار بندرانزلی در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: شهدای مدافع حرم با اقتدا به شهیدان دشت کربلا در راه دفاع از حریم ولایت و مقابله با ظلم از هستی خود دست کشیدند و با تقدیم جان خود ثابت کردند که سربازان ولایت فقیه هیچ گاه اجازه نمی دهند دشمنان اسلام به این جایگاه رفیع خدشه ای وارد کنند.
اسماعیل حیدری آزاد افزود: تلاش و رشادت فرزندان ایران اسلامی در سوریه افتخاری عظیم برای ملت ایران محسوب می شود چرا که این استقامت و شهادت طلبی در ادامه رشادت ها و حماسه آفرینی های مردم ایران در طول دوران هشت سال دفاع مقدس است.
وی تصریح کرد: شهدای مدافع حرم سرمایه نظام اسلامی هستند و تا تفکر ایثار و شهادت در میان ملت ایران وجود دارد، هیچ بدخواهی نمی تواند به ارزش های این نظام خدشه وارد کند.
فرماندار تأکید کرد: امنیت، آسایش و اقتدار امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی مدیون خون شهدا و ایثار خانواده آنان است و همه افراد از مردم تا مسوولان باید قدردان این ایثار و از خودگذشتگی باشند.

**"سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: هدف دشمنان، تضعیف روحیه امید ملت ایران است"
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی ، سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشور نیز در این مراسم با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد جنگ روانی علیه ملت ایران است، اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران، امن‌ترین کشور در منطقه بحران‌زده خاورمیانه است.
وی افزود: سپاه پاسداران امروز از تجهیزات نظامی قدرتمندی برخوردار است که می‌تواند پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان بدهد.
سخنگوی کل سپاه با اشاره به ایجاد جنگ اقتصادی توسط دشمنان علیه ملت ایران خاطرنشان کرد: امروز اگر مدیران کشور با روحیه جهادی و با بهره‌مندی از ظرفیت مردم عمل کرده و اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشند؛ به یقین دشمن در حوزه جنگ اقتصادی شکست می خورد.
وی تاکید کرد: کشورهای استکباری برای حفظ امنیت رژیم صهیونیستی، داعش را تاسیس کردند اما به برکت مجاهدت‌های پاسداران سپاه اسلام، نقشه دشمنان نقش بر آب شده است.
وی با تاکید براینکه شهدای مدافع حرم تربیت یافته فرهنگ انقلاب اسلامی هستند، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سبب زمین‌گیر شدن دشمنان شده و به برکت خون شهدای مدافع حرم، سر دشمنان اسلام و انقلاب به سنگ خورده است.
سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه ملت ایران را متخصص تبدیل کردن تهدید‌ها به فرصت‌ها دانست و اظهار کرد: شکست‌های سنگین ارتش آمریکا و هم‌پیمانانش در جنگ‌های منطقه، بیانگر این است که رویای از نیل تا فرات کشورهای استکباری به دیوارکشی در یک کشور اشغال شده، تنزل پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: با سربلندی به شهدا اعلام می‌کنیم که راه آن‌ها ادامه داشته و ملت غیور ایران اسلامی دشمنان انقلاب را به خاک ذلت می‌کشانند.

***پاسدار کربلایی جواد دوربین متولد سال 1343 از فرماندهان گروهان در عملیات آزادسازی خرمشهر ، جانباز سال های حماسه و مقاومت ، جانشین سپاه و فرمانده عملیات سپاه انزلی بود که 17اردیبهشت ماه سال 1395 در عملیات مستشاری در سوریه، به درجه رفیع شهادت نائل شد.
بندرانزلی در 40 کیلومتری غرب مرکر گیلان واقع شده و 413 شهید والامقام ، هشت شهید گمنام و دو شهید مدافع حرم در دل این شهر ساحلی آرمیده اند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی