سه شنبه 25 تیر 1398
فرماندار بندرانزلی:

با تدابیر دولت تدبیر و امید طرح تحول سلامت در انزلی به خوبی اجرا شده است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/02/19 17:23 بازدید: 103

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان انزلی اسماعیل حیدری ازاد در آیین افتتاح مرکز خدمات سلامت جامع شهری دکتر محمود رفعتی در منطقه غازیان اظهار کرد: از همه کسانی که نقشی در توسعه خدمات‌رسانی به مردم انزلی را دارند تشکر می کنم
وی افزود: افتتاح چنین مرکزی برای خدمات رسانی در راستای سلامت شهروندان با اعتبار حدود ۶۵۰ میلیون تومان در دورانی که دولت به شدت با کمبود اعتبارات مواجه است کار بزرگی است.
اسماعیل حیدری آزاد تاکید کرد: افتتاح این مرکز خدمات جامع سلامت شهری موجبات خدمات رسانی به 24 هزار نفر از شهروندان بندرانزلی را فراهم می سازد.
فرماندارهمچنین گفت: با تدابیر دولت تدبیر و امید شاهد آنیم که در بندرانزلی پوشش نظام شبکه بهداشت کامل بوده و طرح تحول سلامت به خوبی در انزلی اجرا شده است.

20 درصد علت مرگ در جامعه بر اثر فشار خون بالاست
در ادامه این مراسم معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان نیز اظهار کرد: با توجه به تغییر شیوه زندگی، ابتلا به بیماری فشار خون در کشور افزایش یافته است.
دکتر علی داوودی افزود: بر اساس برنامه ریزی وزارت بهداشت در گیلان همزمان با سراسر کشور از 27 اردیبهشت ماه طرح ملی پیشگیری از فشار خون در سراسر کشور و برای همه اقشار جامعه اجرا می شود.
وی با بیان اینکه 20 درصد از علت مرگ در جامعه بر اثر ابتلای افراد به فشار خون بالاست تاکید کرد: باید با انجام برنامه های لازم در خصوص پیشگیری و آموزش های مرتبط برای انجام خود مراقبتی و پرهیز از خوددرمانی ،میزان ابتلابه فشار خون را که به مرگ خاموش معروف است، کاهش دهیم.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با اشاره به اینکه پوشش خدمات نظام شبکه بهداشت در بندرانزلی کامل است گفت: طرح تحول سلامت که در دولت تدبیر و امید اجرایی شده تا کنون خدمات چشمگیری را در راستای توسعه مراکز خدمات سلامت به مردم ارائه داده است..
داوودی با اشاره به اینکه خدمات سلامت شهری غیر فعال تر از خدمات نقاط روستایی است تاکید کرد: بهورزان روستاها تمامی اطلاعات مربوط به خانواده های روستاییان را به صورت بانک اطلاعاتی در اختیار دارند در حالیکه در شهرها باید منتظر حضور شهروندان در مراکز خدمات سلامت باشیم.
مرکز خدمات سلامت جامع شهری دکتر محمود رفعتی در منطقه غازیان بندرانزلی در زمینی به مساحت 903 متر مربع و با زیربنای 475 متر در دو طبقه و با اعتبار حدود 650 میلیون تومان روز پنجشنبه افتتاح و به بهره برداری رسید.

دولت و ملت همدلی و همزبانی