سه شنبه 25 تیر 1398
معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی فرماندار:

تامین مواد اولیه مهمترین دغدغه تولید کنندگان است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/02/21 14:20 بازدید: 143

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی طاهره تونگو در جلسه بررسی مشکلات صنایع و معدن و اصناف و شهرک های صنعتی بندرانزلی با حضور مدیر کل صنعت و معدن و تجارت استان اظهار کرد: مهمترین مشکل و دغدغه تولیدکنندگان واحد های تولیدی، تامین مواد اولیه است.
وی افزود: ضرورت دارد با حمایت از تولید کنندگان با آرامش، در راستای تحقق شعار امسال که همانا رونق تولید است گام برداریم.
معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی فرماندار با تاکید بر اینکه شرکت پشتیبان از استان برای حمایت از واحد های تولیدی باید به کمک تولید کنندگان بیاید گفت: دستگاه های خدمات رسان مانند آب و برق و گاز باید اجرائیات خود را تا سال 99به تعویق بیاندازند و از هرگونه تعطیلی واحد های تولیدی تا پایان سال اجتناب شود.
تونگو با اشاره به تصویب 10 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی افزود: سهم دریافتی شهرستان از این میزان اعتبار ، تنها یک درصد بود که بر اساس نظر کارگروه اشتغال پایدار روستایی باید این نرخ 6 درصد باشد.
وی بیان کرد: با وجود اینکه شهرک صنعتی حسن رود در محدوده منطقه آزاد انزلی قرار دارد ولی مدیران آن انتظار دارند مشکلاتشان از سوی فرمانداری بندرانزلی پیگیری و رفع شود.
معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی فرماندار خاطرنشان کرد: ضرورت دارد تکمیل زیرساختهای شهرک صنعتی خمیران تسریع یافته تا هرچه زودتر شاهد بهره برداری از آن و به تبع آن افزایش میزان اشتغال جوانان و همچنین مهاجرت معکوس روستاییان باشیم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی