پنجشنبه 23 آبان 1398
معاون عمرانی فرماندار انزلی:

برنامه های کوتاه مدت و میان مدت برای جلوگیری از هر تهدیدی اعلام شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/03/08 17:02 بازدید: 206

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی وحید پور حضرت در جلسه شورای پدافند غیر عامل اظهار کرد: باید دستگاه های اجرایی نمایندگان خود را جهت حضور در جلسات مداوم پدافند غیر عامل اعلام کنند.
وی افزود: حوزه زیر ساختی و زیربنایی و انرژی در پدافند غیر عامل از حوزه های بسیار مهم و حساس است.
پور حضرت تاکید کرد: اسکله ها ، پل ها، ابنیه ها و تاسیسات از حوزه های حساس پدافند غیر عامل است که برای جلوگیری از هر تهدیدی باید با ارائه برنامه های میان مدت و کوتاه مدت از سوی دستگاه های اجرایی بتوان تمهیدات لازم را در مواقع بحرانی اجرا کرد.
معاون عمرانی فرماندار شهرستان انزلی تاکید کرد: اعضای حاضر در جلسات پدافند غیر عامل فقط به عنوان حاضران در جلسه نباشند و خود ارائه کننده دغدغه ها و راهکارها باشند و منتظر طرح آن از سوی شورای پدافند غیر عامل نباشند.
پورحضرت با بیان اینکه پدافند غیرعامل در صنایع از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: باید واحد های صنعتی خصوصا در شهرک صنعتی انزلی ، با روشهایی که آموزش داده می شود اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه تهیه جی آی اس شهری هنوز به نتیجه نرسیده است افزود: بر اساس تاکیدات استاندار باید ساکنان حاشیه های رودخانه ها شناسایی شده و به مراکزی که از تهدید کمتری برخوردارند منتقل شوند .
معاون عمرانی فرمانداری بندرانزلی اظهار امیدواری کرد: کلیه اعضای شورای پدافند غیر عامل در تحقق برنامه ها و اهداف این شورا در راستای تامین امنیت مالی و جانی و همچنین پیشگیری از لطمات و صدمات مالی و جانی به مردم نهایت همکاری را داشته باشند.

پدافند غیر عامل مجموعه اقدامات غیر مسلحانه ای است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن می شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی