پنجشنبه 23 آبان 1398

نخستین جلسه کنوانسیون حقوق کودک در شهرستان بندرانزلی برگزار شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/03/13 08:53 ویرایش : ‎1398/03/14 20:32 بازدید: 180

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان انزلی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار در این جلسه اظهار کرد: این جلسه با هدف اجرایی کردن برنامه جامع حقوق کودک در شهرستان برگزار شد .
حسن صفری افزود : فرماندار به عنوان رییس مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و مسئول جلسات شورای هماهنگی مرجع ملی و مشاور فرماندار در امور بانوان و خانواده نیز به عنوان دبیر جلسات شورای هماهنگی مرجع ملی می باشند.
وی خاطر نشان کرد: مسئولین چهارکارگروه حقوقی و قضایی، آموزش و اطلاع رسانی ، حمایتی و هماهنگی، پایش و ارزیابی در این جلسه مشخص و مقرر شد کارگروه ها بر اساس شرح وظایف تعریف شده جهت بررسی و رفع چالشهای مربوط به حقوق کودکان ، هرماه یک جلسه به صورت منظم برگزار نمایند .
صفری ادامه دادد: کارگروه ها باید علاوه بر برگزاری جلسات دوره ای ، گزارشات و مستندات و راهکارهای خود را در راستای رفع چالش های موجود ، به دبیر شورای هماهنگی ارائه دهند.
در ادامه این جلسه مشاور فرماندار انزلی در امور بانوان به حضور سمن های مرتبط با حقوق کودک در این جلسه بر اساس دعوت به عمل آمده اشاره و اظهار کرد: علاوه بر فعالیت دستگاه های اجرایی ، باید از ظرفیت و تجارب تشکل های مردم نهاد نیز بهره برداری شود.
لیلا پوررزازافزود : مسئولیت کارگروه حقوقی و قضایی برعهده رییس دادگستری، کارگروه آموزش و اطلاع رسانی برعهده رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، کارگروه حمایتی و هماهنگی برعهده رییس اداره بهزیستی شهرستان و کارگروه پایش و ارزیابی نیز برعهده مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان بندرانزلی می باشد .
لازم به ذکر است ، یکی از مهمترین زوایای حقوق بشر رعایت حقوق این قشر در جامعه و خانواده است که باید با همکاری بخش های مختلف برای تحقق کامل آن اقدام کرد و در این راستا کودکان به خاطر شرایط سنی بیشتر از سایر گروه های جمعیتی در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند و باید برای پیشگیری از آن تمام دستگاه های اجرایی بیش از گذشته وظایف خود را انجام دهند.
بهره مندی کودکان از آموزش و همچنین مصونیت در برابر برنامه های فضای مجازی از جمله مسائل مهمی است که باید تصمیم گیران و تصمیم سازان به آن حساسیت نشان دهند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی