سه شنبه 19 آذر 1398
فرماندار بندرانزلی:

ضرورت تشکیل اتاق فکرفرمانداری/ اتاق فکر محل خلق راهکارهای عملی شدن ایده‌ها در جامعه است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/03 12:29 بازدید: 195

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی اسماعیل حیدری آزاد فرماندار این شهر ساحلی با اشاره به تشکیل اتاق فکر در فرمانداری بر اساس وعده داده شده به شهروندان و رسانه ها در این خصوص اظهار کرد: تشکیل اتاق فکر به عنوان مرکزتصمیم سازی و تصمیم گیری با استفاده از تفکر جمعی روش مند، یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت است.
وی افزود: شناسایی ایده های مطلوب و تبدیل افکار به ایده و تعیین شیوه‌های اجرایی شدن ایده‌های مطلوب در شهرستان ، و شناسایی موانع و راهکارها در قالب کارگروهای مختلف با استفاده از همه ظرفیت های نیروی انسانی خلاق و ایده پرداز بندرانزلی از اهداف تشکیل این اتاق است.
حیدری آزاد خاطر نشان کرد: برای تشکیل اتاق فکر باید همه کارشناسان، صاحبان فکر و اندیشه، دلسوزان و دوستداران شهرستان بندرانزلی بدون در نظر گرفتن گرایشات سیاسی، قومی و منطقه ای همدل و همسو باشند تا به هدف نهایی که همانا توسعه و اعتلای همه جانبه شهرستان بندرانزلی است دست یابیم .
وی یادآور شد: حضور افراد در اتاق فکر و اندیشه فرمانداری و کارگروه های مرتبط با آن، فقط جنبه حضور فیزیکی ندارد بلکه اعضای این اتاق خود صاحب فکر، ایده، طرح و برنامه بوده و از کسانی خواهند بود که به موضوعات و مسائل مختلف نگاه مبتکرانه و خلاقانه داشته باشند.
فرماندار ادامه داد: تشکیل اتاق فکرو اندیشه فرمانداری‌ به عنوان بازوی فکری فرماندار بوده و در صورتی که اعضای کارگروه های مختلف اتاق‌ فکر با در نظر گرفتن امکانات موجود و ظرفیت‌های شهرستان برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند، خروجی بهتری نیز از برنامه‌های در دست اقدام و اولویت دار شهرستان حاصل می‌شود.
حیدری آزاد تاکید کرد: اعضای کارگروه های این اتاق فکر، با تعیین اولویت‌ها و برنامه‌ریزی و پیگیری تا رسیدن به نتیجه مطلوب، با در نظر گرفتن شرایط موجود، اولویت های شهرستان را در همه زمینه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، هنری، ورزشی ، محیط زیست، بانوان ، رسانه و مدیریت شهری را تعیین و به فرماندار تحویل دهند.
فرماندار انزلی با اشاره به انتشار فرم عضویت در اتاق فکر و اندیشه فرمانداری در پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری بندرانزلی و سایررسانه ها خاطر نشان کرد: فرمانداری شهرستان بندرانزلی از تمامی صاحبان اندیشه، اصحاب قلم ، سمن ها، نخبگان، بانوان ، هنرمندان ،فرهیختگان و مقام آوران و قهرمانان ورزشی و همه کسانی که فکر می کنند می توانند قلمی و قدمی در راه توسعه همه جانبه شهر خود بردارند دعوت به عمل می آورد تا با مراجعه به روابط عمومی فرمانداری نسبت به دریافت و تکمیل فرم تقاضای عضویت در اتاق فکر و اندیشه فرمانداری اقدام نموده و بتوانیم دست در دست هم به مهر، شهر خود را آباد تر کنیم .

دولت و ملت همدلی و همزبانی