سه شنبه 19 آذر 1398
به مناسبت چهلمین سال برپایی نخستین نماز جمعه در نظام اسلامی:

فرماندار :نماز جمعه مظهر وحدت جامعه اسلامی است/ امام جمعه انزلی:از همراهی و حضور فرماندار پر تلاش و ولایی شهرستان انزلی در نماز جمعه تشکر می کنم

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/06 10:22 ویرایش : ‎1398/05/06 11:05 بازدید: 210

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی اسماعیل حیدری ازاد در دیدار با امام جمعه شهرستان به مناسبت فرا رسیدن سالروز برگزاری نخستین نماز جمعه در نظام جمهوری اسلامی که با حضور روسای ادارت در مصلی بندرانزلی برگزار شد اظهار کرد: حضور امام جمعه برای شهرستان نعمتی است و تریبون و منبر نماز جمعه علاوه بر حساس بودن بسیار رفیع است .
وی امام جمعه ها را پدران معنوی شهر دانست و افزود: امامان جمعه افرادی متقی هستند که علاوه بر امر به معروف و توصیه مردم به تقوای الهی وظیفه آگاه سازی مردم را نیز برعهده دارند و به عنوان نماینده نائب بر حق امام زمان(عج) در جامعه اسلامی دارای جایگاهی حساس و رفیع در جامعه هستند.
حیدری آزاد حضور مردم و مسئولان در کنار هم در نماز جمعه را خط بلطانی بر توطئه های دشمنان دانست و تصریح کرد: بنده به عنوان نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان بندرانزلی و خادم مردم ، در مدت حضورم در این شهرستان همواره از رهنمودها و راهنمایی های امام جمعه محترم بندرانزلی بهره برده و معتقدم هر زمان مواردی را مطرح کرده اند به صلاح شهر بوده است .
وی با اشاره به برپایی میز خدمت در مصلی و حضور روسای ادارات بندرانزلی در نماز جمعه تاکید کرد: حضور روسای ادارت در نماز جمعه باعث می شود مردم بدون واسطه و به صورت چهره به چهره با مسئولان شهر در ارتباط بوده و بسیاری از مسائل و مشکلات شهروندان در همین نماز جمعه مرتفع می شود و این امر بیانگر نمادی از مردم سالاری دینی است.
فرماندار بندرانزلی ادامه داد: بیان برخی از موارد از تریبون نماز جمعه بعضا برای برخی ها سوء تعبیر ایجاد می کند و تقاضا دارم دفتر امام جمعه محترم در صورت مطرح شدن مشکل و موردی نزد ایشان ، پیش از طرح آن از نماز جمعه از دستگاه متولی میزان پیشرفت کار و موانع بر سر راه را جویا شده و روسای همه دستگاه های اجرایی شهرستان نیز مکلف به پاسخگویی و در اختیار قرار دادن اطلاعات صحیح هستند.
حیدری ازاد با اشاره به اینکه روسای ادارت نیز باید فرصتی برای انعکاس و بیان عملکرد خود از تریبون نماز جمعه داشته باشند همچنین گفت: با وجود اینکه در عمر 40 ساله انقلاب شکوهمند اسلامی همواره تحریم ها وجود داشته اما تحریم های حال حاضر بی سابقه است و قطعا در کشوری که متکی به درآمد نفتی است و نیاز به فروش نفت دارد ، تحریم ها باعث شده که در تامین اعتبارات ملی با مشکل مواجه شده و کاهش منابع مالی در کندی روند پیشرفت کارها نیز تاثیر دو چندان داشته است.
فرماندار بندرانزلی افزود: با وجود مشکل موجود در تامین منابع ،در حال حاضر کشور با تدابیر دولت تدبیر و امید و با همراهی مردم در حال اداره شدن است و دولت هر آنچه در توان داشته دارد مصروف می کند و با حداقل امکانات حداکثر خدمات را فراهم می کند اما علاوه بر اینکه بسیاری از مشکلات ناشی از تحریم ها است برخی از مشکلات موجود نیز از خود تحریم هایی است که تاثیرگذار نیز هست.
حیدری آزاد اضافه کرد: کارگزاران دولت همواه خود را خادم و نوکر مردم را افتخار خود می دانند و مسئولان همواره در جهت کسب رضایت مردم گام بر داشته و در حد توان هرقدم و قلمی که بتوانند بریا توسعه و آبادانی شهر و رفاه شهروندان بردارند دریغ نخواهند کرد.
***از زحمات و تلاش های فرماندار ولایی و پرتلاش شهرستان بندرانزلی تشکر می کنم
در ادامه این مراسم امام جمعه شهرستان بندرانزلی نیز ضمن تشکر از همه مسئولان و فرماندار پر تلاش و ولایی شهرستان جهت حضور و همراهی در نماز جمعه اظهار کرد: حضور و پیگیری فرماندار محترم در نماز جمعه نسبت به بعضی مسئولان قبلی بیشتر و پر رنگ تر است.
حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالجواد شمس الدین با اشاره به برپایی میز خدمت در نماز جمعه هفته گذشته در مصلی شهرستان افزود: ظرفیت نماز جمعه بسیار بالاست و اینکه خدمت به مردم در کنار نماز جمعه ها فعال شود یک ظرفیت فوق العاده است و مردم می توانند در یک فضای معنوی از نزدیک با مسئولان ارتباط برقرار کرده و پیگیر حل مشکلاتشان باشند.
وی با بیان اینکه ارتباط مستقیم مردم با مسئولان محسنات فراوانی دارد تاکید کرد: در شرایط فعلی و با توجه به تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی، برای انجام کارها موانعی وجود دارد و مردم هم این موانع را درک می کنند؛ اما تلاش و پیگیری مسئولان برای رفع این موانع و انجام کارها به مردم احساس آرامش، اعتماد و امیدواری می دهد.
حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین تصریح کرد: ما مسئولان برای موفقیت در خدمتگذاری، بیشتر از مردم نیاز به معنویات داریم؛ لغزش ما فردی نیست و پای دین و نظام نوشته می شود و این معنویت از ما صیانت می کند.
وی خاطرنشان کرد: تریبون و فضای نماز جمعه در اختیار همه مسئولان شهرستان برای ارتباط با مردم، ارائه گزارش عملکرد، برگزاری میز خدمت، نمایشگاه، کارگاه آموزشی و … است و ما استقبال می کنیم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی