سه شنبه 19 آذر 1398
فرماندار بندرانزلی:

خبرنگاران دیده بانان آگاهی و چشمان بینا و حلقه واسط بین مردم و مسئولان هستند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/16 21:44 ویرایش : ‎1398/05/16 22:27 بازدید: 246

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی اسماعیل حیدری آزاد با تبریک فرا رسیدن هفدهم مرداد، سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار به تمامی اهالی قلم و اصحاب رسانه و مطبوعات اظهار کرد: خبرنگاران سفیران اگاهی بخشی جامعه و رابطان مردم و مسئولان و چشمان بینای نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند که علیرغم مشکلات شغلی ، معیشتی و چالش های مختلف که در اطلاع رسانی واگاهی بخشی با آن مواجه هستند توانسته اند اعتماد واعتقاد مردم و مسئولان را به خویش و رسانه های داخلی جلب نمایند.
فرماندار تاکید کرد:خبرنگاران بی شک می توانند حلقه واسط بین مردم و خادمانشان در دستگاههای مختلف بوده و مشکلات و مسائل هر محله ومنطقه و اداره و شهرستانی را به مسئولین مربوطه انتقال داده و در فرآیند رفع این مشکلات تسریع کرده و نتیجه آن را به مردم گزارش دهند
وی افزود:خبرنگاران بندرانزلی دارای پتانسیل عظیمی هستند که با حمایت های مردم و مسوِلین می توانند جایگاههای رفیع تری را در جامعه خبری استانی وملی کسب نمایند.
وی با بیان اینکه هرجا خبرنگار هست قطعا ارتباط بین مردم و مسئولان وجود دارد افزود: ارتباط با خبرنگاران برای هر مسئول و رئیس اداره ای بیش از پیش ضرورت دارد..
حیدری آزاد تاکید کرد: برخی از ادارات فقط در روز خبرنگار به یاد این عزیزان می افتند اما در نقطه مقابل هم باید بگویم متاسفانه بسیاری از خبرنگاران نیز در برنامه ها و مناسبت ها و جلساتی که در ادارات مختلف و در سطح شهرستان و خصوصا در فرمانداری برگزار می شود حضور فیزیکی ندارند.
فرماندار بندرانزلی یکی از مصادیق تقوا را تقوای رسانه ای و پایبندی اهل قلم بر اخلاق رسانه ای دانست و تاکید کرد:خبرنگاران باید بتوانند بدون ترس ولکنت زبان ، نقائص یا ایرادات وکم کاری های احتمالی دستگاهها و مسئولین را گوشزد نمایند .بشرطی که انتقادات مشفقانه ،دلسوزانه و با پیشنهادات و راهکارهای اجرایی در رفع این مشکلات باشد قطعا هر انتقادی در صورتی که منصفانه و مشفقانه باشد پذیرفتنی است. وباید از تخریب ،تهمت و افترا در فضای رسانه ای خودداری گردد.
وی همچنین گفت: روسای ادارات هم مکلف به ارتباط با خبرنگاران و پاسخگویی به موارد مطروحه و رفع دغدغه های اعلامی و پذیرش انتقادات به حق هستند.
حیدری آزاد با بیان اینکه انتقاد با تخریب وتهمت وتوهین فرق دارد تصریح کرد: قطعا هیچ کدام از خبرنگاران گرانقدر حاضر نخواهند بود با آلوده کردن قلمی که خدا بر ان قسم یاد کرده است به تهمت ، توهین و افترا زدن ارزش و جایگاه والای قلم و اصحاب رسانه عزیز را زیر سوال ببرند.
وی با اشاره به اینکه انتقاد بجا و سازنده می تواند مسیر رشد و توسعه شهرستان را در هر زمینه ای فراهم آورد
وی افزود: بنده معتقدم آزادی بیان حق خبرنگاران ومردم است و مدیران حق ندارند با نگاه از بالا به پایین به جایگاه خبرنگاران عزیز نگاه کنند.و حفظ حرمت این عزیزان لازم است.
فرماندار انزلی افزود:قطعا خبرنگاران با قدرت اعجاز امیزی که در اختیار رسانه ها و فضای مجازی قرار دارد و با استفاده از مهارتهای گفتاری ،نوشتاری و دیداری میتوانند با رعایت بی طرفی ،جامعه را در مسیر عدالت رهنمون سازند و یاریگر مردم و مسئولین باشند.
حیدری آزاد ادامه داد :بندرانزلی یک بندر مهم استراتژیک اقتصادی وگردشگر پذیر بوده و قطب اقتصادی استان گیلان محسوب می شود. انتظار دارم عزیزان خبرنگار نسبت به انعکاس بهتر اخبار شهرستان در رسانه ها بیش از پیش تلاش نمایند . و در کنار انتقادهای بجا وسازنده ودر عین حال مشفقانه ، فعالیت ها ، خدمات و کارهای انجام شده را نیز منتشر کرده و به سمع و نظر مردم بزرگوار برسانند.
وی با اشاره به ضرورت ارتباط هرچه بیشتر بین مسئولان و خبرنگاران افزود: در راستای ساماندهی خبرنگاران شهرستان بندرانزلی ، این فرمانداری بارها اعلام آمادگی کرده است از ایجاد کانون خبرنگاران حمایت کرده و هر انچه در توان دارد برای این عزیزان دریغ نخواهد کرد و حال که شهردارمحترم انزلی در خصوص در اختیار قرار دادن مکانی به عنوان محل کانون خبرنگاران اعلام امادگی نمودند لازم است اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ، تشکیل این کانون نیز در دستور کار قرار دهد. حیدری آزاد در ادامه مردم را ولی نعمت مسئولان دانست و تاکید کرد: مردم فقط احترام می خواهند و دستگاه های اجرایی مکلف به خدمتگزاری و تکریم ارباب رجوع و احترام گذاشتن به حقوق شهروندان هستند چرا که این مسئولیت ها فرصتی کوتاه برای خدمتگزاری وجلب رضایت مردم است.
فرماندار بندرانزلی با تاکید بر ضرورت کسب رضایت مردم در انجام امورات محوله به مسئولان گفت: ارزش این میز هایی که به مسئولان سپرده شده زمانی است که در راه خدمت به مردم گام برداشته و رضایتمندی آنان حاصل شده باشد.
وی در پایان گفت:اینجانب بعنوان نماینده عالی دولت محترم تدبیر وامید وظیفه دارم از طرف خود و شورای اداری شهرستان این روز خطیر را به همه خبرنگاران و اصحاب رسانه تبریک وتهنیت شادباش عرض نمایم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی