دوشنبه 25 شهریور 1398
در سومین روز از هفته دولت:

پنج پروژه آب و فاضلاب شهری در بندرانزلی افتتاح شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/05 01:23 بازدید: 121

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی رییس اداره آب و فاضلاب شهری شهرستان انزلی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح این پروژه ها اظهار کرد: در بخش آب شهری توسعه و اصلاح شبکه آب به طول دو هزار و 640 متر جهت توزیع آب شهری با اعتبار سه میلیارد و 550 میلیون ریال از محل  اعتبارات تملک و دارایی و تبصره ۳ انجام شده است.
محمود امیری افزود: بهسازی و لایروبی ۶ حلقه چاه برای افزایش تولید آب با هزینه یک میلیارد و ۸۹۳ میلیون ریال از محل تملک دارایی و تبصره ۳ از دیگر پروژه های انجام شده در شهر انزلی است.
امیری خاطر نشان کرد: تعویض سامانه ضد عفونی آب شرب جهت افزایش ایمنی و کیفیت با جایگزینی سیستم  بی خطر الکترولیز نمک  با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات جاری و بهره برداری از شبکه فاضلاب کوچه های اول تا چهارم خیابان معلم با اعتبار یک میلیارد و ۹۴۹ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و تبصره ۳ از دیگر پروژه های آب و فاضلاب شهری در هفته دولت است.
رییس اداره آب و فاضلاب شهری بندرانزلی یادآور شد: نگهداری شبکه فاضلاب به طول ۲۵۰ کیلومتر و لایروبی و اصلاح شبکه با مبلغ ۱۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات جاری از دیگر پروژه های انجام شده در بندرانزلی است.
امیری اضافه کرد : در سطح شهر انزلی حدود 250 کیلومتر شبکه فاضلاب شهری داریم که حدود 150کیلومتر از این شبکه فاضلاب سنتی بوده و بیش از 100 کیلومتر شبکه بهداشتی در مدار فاضلاب شهری وجود دارد.
وی به مشکلات خاص نگهداری تاسیسات و شبکه های فاضلاب شهری در انزلی به دلیل بافت ماسه بادی زمین اشاره و اظهار کرد: لازم بود در انزلی  به دلیل بافت ماسه بادی خاک، و پرشدن  شبکه های فاضلاب و  همچنین قدمت شبکه های سنتی اقدامات جدی صورت بگیرد که در این راستا با  استفاده از سیستم  واتر جت ، در طول یکسال گذشته بیش از 100 کیلومتر لایروبی شبکه فاضلاب شهری انزلی انجام شد که در نوع خود بی سابقه بود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی