دوشنبه 25 شهریور 1398
در جلسه کمیته برنامه ریزی مطرح شد:

توزیع 36 تن اقلام مواد غذایی به هیات های عزاداری بندرانزلی

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/13 11:04 ویرایش : ‎1398/06/13 11:13 بازدید: 116

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار بندرانزلی از توزیع 36 تن مرغ و گوشت منجمد و شکر در ایام ماه های محرم و صفر به دستجات و هیات های عزاداری و مساجد برای پذیرایی از عزاداران حسینی خبرداد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی طاهره تنگو صبح چهارشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی فرمانداری با اعلام این خبر اظهار کرد: به دستور فرماندار و با هماهنگی های صورت گرفته از استان ، مرغ و گوشت منجمد و همچنین شکر جهت مصرف در هیات های مذهبی و مساجد برای پخت و پز و پذیرایی از عزاداران حسینی در ایام محرم و صفر تخصیص یافته که پس از جذب توزیع می شود.

وی افزود: بر اساس هماهنگی های به عمل آمده 9 تن مرغ ، 18 تن گوشت و 9 تن شکر برای این ایام اختصاص داده شده که در بین هیات های مذهبی با محوریت اداره اوقاف و امور خیریه و اداره تبلیغات اسلامی و با مدیریت اداره صنعت و معدن و تجارت بندرانزلی توزیع می شود.

تنگو با اشاره به برخورد قانونی بازرسان اداره صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی در خصوص گرانفروشی مرغ در بندرانزلی گفت: قیمت مصوب اعلام شده از سوی دولت برای هرکیلومرغ 12 هزار و 900 تومان است و هیچ فروشگاهی حق ندارد مرغ را بیشتر از این قیمت به مردم عرضه کند .

وی افزود: سود فروش مرغ برای عمده فروشان 3 درصد و برای خرده فروشان 10 درصد تعیین شده و بالاتر از این نرخ، تخلف صنفی محسوب شده و با متخلفان به شدت برخورد می شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری با بیان اینکه در بازار بندرانزلی هیچگونه کمبود مرغ و گوشت وجود ندارد تاکید کرد: اداره صنعت و معدن و تجارت بندرانزلی مکلف شده که در خصوص مدیریت بازار نهایت تلاش خود را انجام داده و با متخلفان برخورد قانونی شود.

 

 

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی