دوشنبه 25 شهریور 1398
فرماندار بندرانزلی:

تعاونی ها نقش تاثیرگذاری در اقتصاد کشور و رونق تولید دارند/تعاونی ها می توانند چشمه جوشان ایجاد اشتغال باشند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/14 19:55 ویرایش : ‎1398/06/14 20:01 بازدید: 88

فرماندار شهرستان بندرانزلی تاکید کرد: تعاونی ها به عنوان یکی از بخش های تاثیرگذار در کشور، نقش سازنده و تاثیرگذاری دربخش های اقتصادی کشور و رونق تولید دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی اسماعیل حیدری آزاد در مراسم تجلیل از تعاونگران نمونه در فرمانداری بندرانزلی اظهار کرد: هفته تعاون، فرصت خوبی برای پرداختن به برجستگی ها و توانمندی های تعاونی هاست.

وی با بیان اینکه تعاونی ها از بهترین جایگاه مردمی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی برخوردارند افزود: تعاونی ها می‌توانند با برطرف کردن آسیب های کارهای جمعی و با تمرین کار اقتصادی و جمعی، به توانمندی نیروهای انسانی کمک کنند.

حیدری ازاد بخش تعاون را یکی از پایه‌های اقتصاد کشور دانست و تاکید کرد: توجه به بخش تعاون را که از ظرفیت های بسیار بالایی در تحقق رونق تولید، اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال در استان برخوردار است بیش از پیش ضرورت دارد.

وی با اشاره به اینکه تعاونی ها می توانند علاوه بر اعتماد آفرینی ، تولید ثروت و هم افزایی داشته باشند گفت: جامعه و بخش اقتصادی کشور باید روز به روز بیشتر بخش تعاونی را باور کنند و به نقش و جایگاه بی بدیل آنها توجه ویژه ای داشته باشند.

حیدری ازاد با تاکید بر اینکه تعاونی های نقش بسزایی در تحقق رونق تولید به عنوان شعار سال دارند تصریح کرد: تعاونی ها علاوه بر ایفی نقش مهم خود در مردمی کردن و مشارکت شهروندان در اقتصاد ، در ایجاد اشتغال پایدار نیز بسیار تاثیرگذارند.

فرماندار بندرانزلی تاکید کرد: اهمیت دادن به شرکت های تعاونی ، توسعه و ترویج تعاونی ها و استفاده از امکانات بالقوه این بخش در حقیقت حرکت به سمت توسعه و اشتغال پایدار است.

فرماندار بندرانزلی با اشاره به اینکه نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بر پایه سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی با برنامه‏ریزی منظم و صحیح استوار است گفت:مالکیت در این سه بخش تا جایی که با رعایت همه حدود موجبات رشد و توسعه اقتصادی کشور را فراهم آورد و مایه زیان جامعه نشود مورد حمایت قانونی جمهوری اسلامی است.

حیدری ازاد با اشاره به سیاست های دولت در حمایت از تعاونی ها افزود: دولت تدبیر و امید تعاونی را به عنوان یک بخش برخاسته از ارزش‌های دینی و موثر در حوزه اقتصادی می‌داند که  نقش موثری در توسعه اقتصادی کشور دارند.

وی تاکید کرد: دولت همواره از تعاونی ها حمایت کرده و با وجود اینکه در گذشته برخی تعاونی‌ها منحل شده اند دولت تمام سعی خود را برای ممانعت از ریزش تعاونی‌ها به کار بسته است.

 فرماندار انزلی با تاکید براینکه تعاونی ها میتوانند چشمه جوشان ایجاد اشتغال باشندگفت: تعاونی ها باید تقش موثر خود را در تکمیل زنجیره تولید و توزیع ایفا کنند.

حیدری ازاد افزود: بهره گیری از ظرفیت بخش تعاون می تواند نقش مهمی در رونق تولید و ایجاد درامد پایدار داشته باشد و  باید از بزرگ شدن اقتصاد دولتی به نفع بخش خصوصی و تعاونی جلوگیری کرد و لازمه اش تقویت بنگاه های زودبازده وجمع آوری سرمایه های اندک مردم و کاهش فعالیت اقتصادی دولت است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از موضوعاتی که به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران توانست در نظام اقتصادی خوب بدرخشد ونقش خود را ایفا کند بخش تعاون بود و  دراصل ۴۳ و۴۴ قانون اساسی به صراحت سخن از اقتصاد دولتی ،خصوصی وتعاونی به میان آمده است وهمچنین منویات  ابلاغی رهبر معطم انقلاب و سیاستهای دولت نیز بر تقویت وپشتیبانی تعاونی ها و بالا بردن زمینه مشارکت مردم تاکید دارد.

در این مراسم از 30 تن از تعاونگران نمونه شهرستان انزلی با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

بندر انزلی 204 تعاونی دارد و از هفته تعاون سال گذشته تا هفته تعاون امسال 15 تعاونی دیگر نیز ثبت شده است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی