سه شنبه 19 آذر 1398
باحضور فرماندار بندر انزلی:

تجلیل از 40 ایثارگر پیشکسوت دفاع مقدس در بندرانزلی

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/07/08 08:40 ویرایش : ‎1398/07/08 08:41 بازدید: 160

در آیینی با حضو فرماندار بندرانزلی و  به مناسبت هفته دفاع مقدس از تلاش ها و ایثارگری های 40 تن از پیشکسوتان عرصه نبرد و مقاومت در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی تقدیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان انزلی اسماعیل حیدری ازاد فرماندار این شهر ساحلی در این مراسم اظهار کرد: صحبت کردن از جنگ ، دفاع و از خود گذشتگی ها، سخن از ایثارگری هایی است که در تاریخ تکرار نشدنی هستند.

اسماعیل حیدری آزاد افزود: هر آنچه که داریم و امروز در هر مقام و جایگاه و منصبی که هرکدام از ما قرار گرفته ایم مدیون خون شهدا و ایثارگری های رزمندگان اسلام در دوران هشت ساله دفاع مقدس هستیم .

وی یادآور شد : با نگاهی با تاریخ می بینیم در 200 سال گذشته در بسیاری از جنگ ها در دوره پادشاهان نالایق ایران  هربار بخشی از خاک وطن از ایران جدا شد و شهرهای مهمی از دست رفت اما رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس با از خودگذشتگی ها در برابر دشمنان تا دندان مسلح سینه سپر کرده و جانانه از مرزهای این مرز و بوم دفاع کردند تا یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست بیگانگان نیفتد.

حیدری آزاد خاطر نشان کرد: هنوز هستند خانواده هایی که از فرزندان جاوید الاثر خود خبری در دست ندارند و باید بگویم برای آزادی و آبادانی میهن اسلامی خون پاک بسیاری از جوانان این مرز و بوم  به زمین ریخته شد تا امروز ایران اسلامی در امنیت و اقتدار کامل در برابر دشمنان نظام قد علم کند.

در این مراسم از ۴۰ رزمنده پیشکسوت دوران دفاع مقدس و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و آزادگان سرافراز تقدیر شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی