سه شنبه 19 آذر 1398
به مناسبت هفته نیروی انتظامی :

دیدار فرماندار بندرانزلی با فرماندهی و جمعی از پرسنل نیروی انتظامی شهرستان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/07/10 17:28 ویرایش : ‎1398/07/10 17:32 بازدید: 181

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی اسماعیل حیدری آزاد فرماندار این شهر ساحلی در دفتر خود به مناسبت هفته نیروی انتظامی با فرماندهی و جمعی از پرسنل نیروی انتظامی بندرانزلی دیدار و گفتگو کرد.

فرماندار بندرانزلی در این نشست ضمن تبریک فرارسیدن هفته نیروی انتظامی به سبزجامگان حافظ امنیت در شهرستان بندرانزلی اظهار کرد: از نیروی انتظامی هرچه بگوییم کم است چرا که هرسازمانی یک وظیفه برعهده دارد اما نیروی انتظامی علاوه بر وظیفه سازمانی، با سازمانهای دیگر و با عموم مردم در ارتباط است و مسئولیت اصلی حفظ امنیت برعهده نیروی انتظامی است.

حیدری ازاد افزود: فعالیت های پرسنل نیروی انتظامی زمان و مکان نمی شناسد و خصوصا در تعطیلاتی که مردم به دنبال تفریحات خود با خانواده هستند نیروی انتظامی حافظ مال و جان و تامین امنیت آن هاست

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی امروزه پیشگیری از جرایم را مبنای اصلی فعالیت های خود قرار داده است تصریح کرد: علاوه بر تامین امنیت جامعه، پیشگیری از جرائم رانندگی بوسیله تبلیغات محیطی و تلویزیونی و همچنین پیشگیری از بروز ناهنجاریهای اجتماعی امروزه در دستور کار پلیس قرار دارد و با وجود اینکه بر اساس ماده 2 تشکیل نیروی انتظامی، این نیرو زیر مجموعه وزارت کشور است اما باید تابع ستاد کل نیروهای مسلح نیز باشد و علاوه بر آن پرسنل نیروی انتظامی ضابط قضایی نیز هستند.

فرماندار بندرانزلی یادآور شد: با توجه به گردشگر پذیر بودن شهرستان بندرانزلی ، جمعیت شناور این شهر ساحلی در نیمه اول سال بسیار زیاد است و برقراری نظم و امنیت و پیشگیری از جرائم کار بسیار طاقت فرسایی است که در همینجا از زحمات و تلاش های شبانه روزی همه پرسنل نیروی انتظامی شهرستان بندرانزلی تقدیر و تشکر میکنم .

 

در ادامه این جلسه سرهنگ حسینی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندرانزلی نیز با اظهار تشکر از حمایت های همه جانبه فرماندار بندرانزلی از نیروی انتظامی شهرستان گفت: از فرماندار بندرانزلی به عنوان رئیس شورای تامین شهرستان که در برقراری نظم و امنیت در برنامه های حساس برگزار شده در بندرانزلی از جمله مسابقه دربی شمال کشور بین تیم های داماش و ملوان و کاهش ریسک های آن بازی کمال تشکر را دارم.

وی افزود: فرماندار بندرانزلی حامی دلسوز نیروی انتظامی هستند و در مصوبات شورای تامین و همچنین در تخصیص بودجه در کمیته برنامه ریزی نسبت به نیروی انتظامی توجه ویژه ای داشته و دارند.

سرهنگ حسینی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی تنها نیرویی است که بیشترین تماس را با مردم دارد گفت: مجرمان همواره در بین مردم هستند و نیروی انتظامی باید با هوشیاری آن ها را شناسایی و با انها برخورد کند تا از بروز هرگونه تخلف و جرم جلوگیری شده و ناهنجاریهای جامعه کاهش یابد.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی