پنجشنبه 23 آبان 1398
فرماندار در جلسه کارگروه رفع موانع تولید :

وجود 290واحد تولیدی در شهرستان انزلی/لزوم رفع موانع بر سر راه واحد های تولیدی نیمه فعال شهرستان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/07/25 11:41 بازدید: 110

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی اسماعیل حیدری ازاد فرماندار این شهر ساحلی در جلسه کارگروه رفع موانع تولید اظهار کرد: بندرانزلی با وجود دارا بودن همه  پتانسیل ها و ظرفیت ها ی لازم متاسفانه آنگونه که باید از نظر اقتصادی و تولیدی درردیف جایگاه های بالای استانی و کشوری قرار داشته باشد نیست.

وی افزود: از مجموع 290 واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری در شهرستان بالغ با 270 واحد تولیدی با بکارگیری 2400 نفر نیروی انسانی به صورت فعال و نیمه فعال مشغول به کار هستند.

حیدری ازاد تاکید کرد: میزان اشتغالی که از این واحد ها انتظار داشتیم بیش از 4 هزار نفر بود ولی بعلت وضعیت بد اقتصادی کشور این انتظار براورده نشده و واحد های تولیدی ذکر شده  با نصف این میزان در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه 90 واحد تولید در شهرستان انزلی در وضعیت تعطیل و یا نیمه فعال قرار دارد تصریح کرد: 2طرح های اقتصادی در حوزه جهاد کشاورزی در شرکت قارچ گستر و شرکت خوراک آماده با پیشرفت فیزیکی 40 و 100درصد و مجوز اشتغال لازم در سیر مراحل اداری قرار دارند که باید هرچه زودتر وضعیت تسهیلات بانکی آنها مشخص شود .

فرماندار انزلی یاد آور شد: در حوزه گردشگری نیز  6 واحد با پیشرفت فیزیکی 70 درصد و مجوز اشتغال 50نفر و پرداخت 60 میلیارد ریال تسهیلات در دست اجراست .

وی خاطر نشان کرد: 11 طرح واحد های صنعت و معدن و تجارت  با پیشرفت فیزیکی 50 درصد و مجوز اشتغال 220 نفر در شهرستان در حال سیر مراحل اداری و ساخت و تکمیل ان است که 1300 میلیون ریال نیز تسهیلات پرداخت شده است.

حیدری ازاد همچنین اظهار کرد: در واحد های شهرک صنعتی 10 واحد با پیشرفت فیزیکی 75 درصد و مجوز اشتغال 100 نفر در دست اجراست و همچنین  10 واحد هم جواز طرح توسعه را با مجوز اشتغال برای 50 نفر دریافت کرده اند که در سیر مراحل اداری و کاری هستند که باید از نظر تامین تسهیلات ، اقدامات لازم صورت پذیرد .

 

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی