پنجشنبه 23 آبان 1398
فرماندار بندرانزلی :

13 آبان روز مبارزه با زیاده‌خواهی استکبار جهانی است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/07/25 13:19 بازدید: 128

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان بندرانزلی اسماعیل حیدری ازاد فرماندار این شهر ساحلی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم 13 آبان در فرمانداری اظهار کرد: حماسه بزرگ ملت ایران و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸، حماسه فراموش نشدنی فرزندان غیور میهن اسلامی است.

وی افزود: 13 آبان ماه، روز تجلی ارزش‌ها و صدور پیام انقلاب اسلامی به مظلومان و ستمدیدگان عالم و روز مبارزه با زیاده‌خواهی و ناعدالتی‌ها و حضور گسترده و پرشور مردم فهیم و قدرشناس ایران اسلامی در محکومیت توطئه‌های استکبار جهانی است.

حیدری آزاد تاکید کرد: همبستگی مردم مسلمان و انقلابی و خروش دانش‌آموزان و دانشجویان با هوشیاری و بصیرت و پیروی از رهبری حضرت امام خمینی(ره) پاسخ دندانشکنی به توطئه های دشمنان بود و عظمت انقلاب اسلامی را به جهانیان نشان داد.

وی تصریح کرد: روز 13  آبان به همه مستضعفان جهان آموخت که بر ضد مستکبران قیام کنند و حقوق از دست رفته خود را از چنگال استکبار و استعمار بیرون بکشند و روزی است  که در شکل‌گیری، مقاوم سازی و تداوم انقلاب اسلامی و شکست توطئه‌های پیاپی آمریکا به عنوان نماد کامل امپریالیسم جهانی و نظام سلطه‌گر تمامیت‌خواه، نقش اساسی داشته است.

فرماندار بندرانزلی 13 آبان را روز وحدت کلمه دانست و تصریح کرد: با توجه به اهمیت حضور مردم و نسل جوان و نوجوان در این راهپیمایی ، انتظار می رود دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش در جهت هدایت دانش آموزان و برگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم اهتمام لازم را داشته و حضور چشمگیر مردم انزلی را به نمایش بگذارند.

حیدری ازاد تصریح کرد: آموزش و پرورش نیز با فضاسازی متناسب با ذائقه دانش آموزان در مدرسه و مسیر های راهپیمایی زمینه های لازم برای حضور حداکثری آنان را فراهم آورد .

وی خاطر نشان کرد: استفاده از تصاویر شهدای دانش آموز شهرستان در این مراسم استفاده شود و برپایی ایستگاه صلواتی و نمایشگاه مرتبط و همچنین حضور نظام مند اعضای تشکل های دانش آموزی در این راهپیمایی و برگزاری صبحگاه مشترک اعضا تشکل های دانش آموزی و حضور دانش آموزان در نماز جمعه به همراه اولیا و مربیان باید در برنامه های این روز مهم در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به ضرورت و اهمیت تبلیغات محیطی در سطح شهرستان گفت: متاسفانه در مراسمات ملی و مذهبی و مراسم عزاداری و اعیاد مختلف فضاسازی و تبلیغات محیطی سطح شهر مناسب نیست و آنگونه که باید دیده نمی شود در حالی که مردم باید آذین بندی ها را به چشم ببینند .

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی